Блокноти для творчості
Якщо ми з вами зустрілися на цьому сайті, значить нас однаково цікавить тема творчості. Хтось малює, хтось вишиває чи шиє, хтось ліпить із глини чи виготовляє чудернацькі меблі з дерева… Але всім творчим людям потрібні блокноти – справжні паперові щоденники, у яких можна одразу ж зафіксувати ідею, вхопивши думку за хвіст У вас є такий блокнот? Можливо, ви зробили його власноруч? Давайте подивимося на різні блокноти для творчості та розберемо, у яких техніках їх зроблено!
1. Шкіряний блокнот. Його ви бачите на першому фото. Цю обкладинку зробили методом тиснення на шкірі та декорування шкіряними шнурами. Дуже ніжна і гарна робота, правда ж? Її вдало доповнили руденькими намистинами, а у самому центрі обкладинки зобразили портрет Івана Франка. Очевидно, така обкладинка може підійти як для збірки віршів поета, так і для власних творчих записів (як нині модно). Неодмінний плюс шкіряного блокнота – довговічність та гнучкість обкладинки.
2. Обкладинка для блокнота з тканини. Як видно з підпису на фото, ця обкладинка зроблена Іриною Сеник – мисткинею-вишивальницею, яка провела частину життя у радянських таборах. Колись ми ділилися з вами схемами для вишивання від Ірини Сеник. Стосовно ж цієї роботи, то обкладинка виконана з цупкої тканини натурального кольору та обшита по краях контрастною ниткою з використанням ручного петельного шву.
3. Записник з вишивкою. А ось і записник, повністю виготовлений вручну: спочатку майстриня Дарія Гусяк вишила орнамент на темно-синій канві, а потім обтягнула цією тканиною обкладинку блокнота і декорувала цей витвір китицями (які, до слова, й тримають сторінки блокнота). Справжня мистецька краса! Хоча з підпису ми розуміємо, наскільки важкі були часи, коли цю річ було створено…
4. Вишита обкладинка для блокнота. Це – витвір Ірини Сеник, яка вишила цю обкладинку у Мордовських таборах наприкінці існування Радянського Союзу. Мисткиня доповнила орнаментальну вишивку своїми ініціалами – такий підхід дуже підходить до блокнота ручної роботи!
5. Альбом для зразків рукоділля. Це – старенький альбом ручної роботи, зшитий стрічками з великих і цупких аркушів паперу. Зроблений він з одною метою – щоб умістити усі зразки плетіння спицями, які з’являються впродовж навчання на рукодільних курсах. До такого альбому має бути й звичайний блокнот чи зошит – з усіма поясненнями та схемами плетіння.
Ну що, ви впізнали «свої» блокноти для творчості серед цих зразків? Розкажіть нам, якими блокнотами для творчих нотаток користуєтеся ви!
(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Для щоденних записів найкраще підійдуть з таким оформленням, яке подобається особисто вам!