Блошиний ринок: що й за скільки?

Неділя, 22 Травня, 2011

Рукодільний погляд на столичну «барахолку»

Ґудзики родом з минулого

Трикутник площі Фрунзе на мапі Києва зображений зеленим, проте двічі на тиждень – у суботу та неділю – ця місцевість набуває строкатого забарвлення. Люд з усієї столиці приносить на Блошиний ринок непотрібні речі: старі праски, нові подушки, дроти, кришталевий посуд, одяг, «вінтажні» музичні інструменти – чого тут тільки не побачиш! Хендмейдеру та «барахолці» й поготів не буде сумно: тут можна придбати і матеріали для рукоділля, і готові витвори «ручного» мистецтва. Запрошуємо разом з нами прогулятися Блошиним ринком!

На вході до ринку нас зустрічає перша розкладка з навколорукодільним товаром. Старенькі ґудзики ще радянського виробництва жіночка продає по півтори гривні. «Ґудзики зараз дуже дорогі у магазинах», – пояснює продавчиня краму. Невеличкий шматок оборки для штор, скручений у ковбаску, пропонує купити за гривню.

Рукодільні витребеньки серед іншого краму

Через декілька метрів нашу увагу приковує неймовірної краси дерев’яна ікона: Святий Миколай в оточенні виноградного листя. Робота дуже масивна та об’ємна, видно, що новенька. Вирізьблене диво хочуть продати за дві тисячі гривень. Робота, звісно, варта таких грошей, але чи знайдеться на Блошиному покупець із відповідним гаманцем?.. «У майстра є багато робіт: він може зробити будь-який сюжет на замовлення, – кажуть «промоутери» майстра – продавці цієї краси. – Він живе тут недалеко: п’ять зупинок трамваєм». На жаль, ім’я та контакти різьбяра залишаються таємницею. Рушаємо далі.

Ікона Святого Миколая

Невдовзі знаходимо ще одну «розкладку» з крамом для рукоділля. Моточок зелено-червоно-жовтої тасьми продають за п’ять гривень. Здається, цій стрічці вже більше двадцяти років…

Тасьма добре збереглася!

Далі у поле зору потрапляють старенькі рамки. Новому господарю доведеться добряче попрацювати над ними: спочатку збити докупи, а потім – ще й пофарбувати. Тим не менш, продавці знають ціну своєму товару. За найбільшу раму хочуть вторгувати тридцять п’ять гривень, за маленькі – по десять гривень.

Старенькі рами

На барахолці можна знайти багато виробів наших бабусь: хтось продає плетені гачком серветки, а хтось – ось такі недовишиті доріжки. «Бабуся почала вишивати гладдю, але так і не закінчила», – розводить руками дівчина по той бік «прилавку». Недороблену доріжку вона продає за тридцять гривень, а такий самий шматок полотна, але повністю «голий» – за п’ятдесят гривень. Розмір обох шматків тканини – десь 200*70 сантиметрів.

Недовишита робота

Є на Блошиному ринку і «ятки» зі старожитностями. Тут можна побачити ярма, макітри, ковані ліхтарі та інші старовинні речі. До дерева причепили неймовірної краси вишиванку з вишитими рукавами та комірцем-стойкою. Певно, цій сорочці вже не один десяток років, а виглядає, як нова: жодної плямки чи натяку на старість. Продають її лише за… двісті гривень. Як вам така новина, вишивальниці? :)

Старовинна вишиванка

Поруч розташувався найбільш яскравий «кіоск»: тут можна придбати нові блискавки усіх кольорів веселки! Здається, хтось колись працював на заводі з їхнього виробництва ;)«Це остання китайська технологія», – віджартовується продавець на запитання про походження товару. Короткі (15 сантиметрів) і довгі (30 сантиметрів) блискавки коштують по дві гривні. Навіть спеціальна акція діє: дві короткі можна купити за три гривні.

Блискавки для шиття

Серед купи мотлоху бачимо справжній хендмейд – маленьку сумочку, вшиту бісером. За це творіння зі слонами просять п’ятдесят гривень. Фотографувати сумочку нам забороняють, тож переміщуємося до сусідньої ятки.

Вишивка бісером додає урочистості :)

Тут знаходимо цікаві дерев’яні намистини – круглі, продовгуваті, жовті, коричневі та червоні. Справжня знахідка для тих, хто любить обплітати намистини гачком або робити з них текстильні намиста! Кожна намистинка коштує двадцять п’ять копійок :)

Дерев'яні намистини

А ось і інструменти для плетіння – гачки на будь-який смак! Трохи притрушені пилом, але, здається, нові і сучасні. Ціна – п’ять гривень за штучку.

Недорогі гачки для плетіння

А ось за цю вишивку (качалочкова гладь) хочуть отримати тридцять гривень. «Це вишивка на натуральному полотні, – розповідає продавчиня. – З обох боків виглядає однаково». Перевіряємо – виворіт дійсно такий самий, як і лицьовий бік!

Качалочкова гладь - однакова з обох боків

Як бачите, на Блошиному ринку можна знайти багато цікавих речей для рукоділля: і нових, і вже вживаних :)А от чи використовувати їх у своїй творчості – вирішувати вам ;)

Блошиний ринок у Києві

Велика подяка за поширення у Твітері та на Фейсбуці! ;)