Боротьба жіночності

Четвер, 3 Березня, 2011

На Львівщині виготовляють білизну, попри сильну конкуренцію з-за кордону

Сергій Гуня з ніжною продукцією "Калинки"

Ви давно бачили у продажу білизну нашого виробництва? Багато торгових марок спадає на думку при згадці про українську білизну? Отож. Насправді ж, тендітну продукцію в нас виробляють, та ще й доволі масово. Про нюанси виготовлення нижньої білизни в Україні нам розповість підприємець Сергій Гуня, який завідує виробництвом торгової марки «Калинка».

«У нас дуже багато виробників білизни, – розповідає пан Сергій. – Серед них є дрібненькі, про які ніхто не знає, а є й такі, що просто ховаються по підвалах. Ми ж працюємо офіційно і не соромимося того, що презентуємо саме українську білизну».

Коротко про виробника:

* «Калинка» існує вже три роки;

* Працює у місті Червоноград Львівської області;

* Продає свою продукцію лише в Україні (майже всі торгові точки – у Львівській області);

* Ціни на продукцію – середні (приблизно такі самі, як на білизну білоруських виробників).

На «Калинці» працюють декілька дизайнерів – саме від цих людей залежить фасон продукції. Здебільшого, вони «народжують» ідеї, споглядаючи фотографії у журналах мод, але окремі моделі від початку до кінця вигадують самотужки. «Важко вигадати колесо, тож ми можемо взяти за основу певну модель, і на її основі зробити щось геть інше», – пояснює Сергій Гуня.

Матеріали для створення білизни виробник, зазвичай, завозить з-за кордону. «Українську тканину беремо дуже рідко – наприклад, закуповуємо продукцію фабрики «Роза». І кольори гарні, і якість висока, – каже підприємець. – Наш трикотаж дуже якісний, але цінова політика нас не завжди влаштовує. Високу ціну породжує застаріле обладнання, в осучаснення якого ніхто не вкладає кошти».

«Поляки не розуміють української білизни»

Незважаючи на можливості імпортування (від Червонограда до кордону із Польщею – зовсім недалеко), білизна «Калинки» за кордоном не продається. «Поляки не розуміють української білизни: хочуть купувати її задешево. Тому хай носять турецьку продукцію, до якої вони звикли», – сміється підприємець.

Виробництво білизни в Україні – не цукор, адже наш ринок просто-таки завалений іноземною продукцією. Дешеву нішу заполонили турецькі та китайські товари, трохи дорожчу – білоруські… А для наших товарів не завжди знаходиться місце на полицях магазинів. «До українських торговельних точок потрапити нелегко, – констатує Сергій Гуня. – Люди звикли закуповувати лише польську чи китайську білизну, тому переконати, що наш продукт теж гідний, дуже важко».

«Треба зачинити митницю на замок»

Втім, «Калинка» й не поспішає «обскакувати» конкурентів. «Звісно, краще, щоб покупці обирали товари українського виробника, але це їхній вибір – купувати нашу білизну чи білоруську», – каже пан Гуня, наголошуючи, що не має нічого проти білоруської продукції. «Ми не відчуваємо конкуренції. А для чого це робити? Треба просто працювати!» – каже він. Проте підприємець нагадує: засилля товарів іноземних виробників (передусім, китайської та турецької білизни) підриває економіку України.

Наш співрозмовник переконаний: українського виробника треба підтримувати і надавати йому всілякі пільги. І не важливо, що він випускає: чи то одяг, чи . «Для того, щоб вдягнути всіх українських жінок в українську білизну потрібно допомогти виробникам, – каже він. – Наприклад, запровадити податкові канікули на п’ять років, і тоді подивитися, що вийде. І обов’язково зачинити на замок митницю, яка впускає до України неякісні товари з Польщі чи Туреччини»…

Метки: