Чернігівщина етнографічна

Середа, 6 Червня, 2012

Виставка у Києві

Чернігівська вишивка

Культурна спадщина українців – так називається проект Музею Івана Гончара, у рамках якого всі охочі зможуть познайомитися з культурною спадщиною різних регіонів нашої країни. Низку виставок у рамках проекту розпочинає експозиція Чернігівщина етнографічна, що розповідає про мистецтво цього краю. Виставка вже розпочалася, і триватиме до 2 липня.

«Чернігівське Полісся – унікальний регіон слов`янського світу, – кажуть у Музеї Гончара. – Про нього писали і пишуть дослідники, визначаючи Чернігівщину як один з ареалів колишньої прабатьківщини слов`ян. Саме на Чернігівщині збереглися давні архаїчні шари праслов’янської культури, корені якої сягають часів палеоліту і неоліту. Природні багатства чернігівської землі сприяли розвою різнофункціональних видів  народних ремесел та індивідуальної творчості митців».

Тож виставка Чернігівщина етнографічна презентує ткані та вишиті тканини (для одягу та інтер’єру), зразки народного вбрання середини XIX-початку XX століть із Козелецького, Чернігівського, Городянського, Щорського, Семенівського, Сосницького, Новгород-Сіверського, Ніжинського та Носівського районів Чернігівської області.  Одяг виготовлений доморобних матеріалів та вирізняється своєрідним колоритом з переважанням білого та червоного кольорів. Серед них – сукняні спідниці, плахти, запаски, пояси та крайки, хустки й намітки, корсетки та прикраси.

За словами музейників, на виставці також можна побачити вироби з дерева, плетені з кори, лози і соломи посудини, роботи гончарів та ковалів, а також  унікального «чернігівського» письма ікони кінця ХІХ–початку ХХ століть, народні картини І половини ХХ століття, малярські твори та скульптури народного генія Антона Штепи із села Сваричівка Ічнянського району.

Експонати представлені з фондових колекцій Музею Івана Гончара та приватних збірок Володимира Щибрі й Ігоря Перевертнюка. До того ж, експозиція доповнена архівними світлинами з історико-етнографічного мистецького альбому  Івана Гончара «Україна та Українці» (том «Чернігівщина»).

Виставка Чернігівщина Етнографічна триватиме у Музеї Гончара до 2 липня (окрім понеділка та останнього вівторка місяця) з 10:00 до 17:30. Вхід для дорослих – 15 грн, для дітей та пенсіонерів – 3 грн. Адреса музею: Київ, вул. Лаврська, 19.

(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Если вам нужна варочная поверхность газовая или варочная панель электрическая, знайте, чтопродается в специальном магазине.