Чоловічий шарф спицями
Майстер-клас із в’язання шарфа
Зробити теплий зимовий шалик своїми руками дуже просто. І не лише жіночий ажурний шарф, а й чоловічий! Цей виріб відрізнятиметься від жіночого суворістю орнаменту та кольором, тож для його виготовлення ми візьмемо темно-зелену вовняну пряжу.
Отже, для в’язання чоловічого шарфа нам знадобляться: темно-зелені вовняні нитки Alize Cashmira, спиці №4 (можна з жилкою), гачок для ховання залишків ниток, ножиці та схему плетіння.
В`язати шалик ми будемо за таким рапортом:
Рапорт – це повторюваний малюнок, який утворює візерунок плетеного виробу. Цей рапорт варто повторювати стільки разів, щоб вийшла обрана вами ширина шарфа. Умовні позначення рапорту:
Л – лицьова петля
В – виворотна петля
Цифри позначають номери рядів плетіння. У схемі зображено лише непарні ряди, адже парні ми будемо плести без схеми – лише повторюючи малюнок попередніх рядів. Далі подаємо опис ходу роботи, щоб цей шарф став простим і зрозумілим навіть для новачка у в’язанні.
Як зв’язати чоловічий шарф?
1. Беремо обидві спиці в праву руку, робочу нитку тримаємо у лівій. Набираємо на дві спиці таку кількість петель, яка би ділилася на 8, адже сама така у нас кількість петель у рапорті. Крім цих набраних петель, на спицях мають бути ще дві петлі – одна, з якої буде починатися ряд, і друга, якою закінчуватиметься. В нашому випадку на спицях опинилося 58 петель (56 петель, які дорівнюють 7 рапортам, і 2 петлі для обрамлення шарфа).
2. В’яжемо спицями перший ряд шарфа. Для цього набрані петлі залишаємо на лівій спиці, а правою спицею знімаємо першу петлю ряду. Після того плетемо лицьову петлю, виворотну, лицьову і 5 виворотних. Далі цей рапорт повторюємо ще 6 разів. Останню петлю ряду плетемо виворотною петлею – це потрібно для того, аби край виробу вийшов охайний.
3. Другий ряд плетемо, орієнтуючись на петлі попереднього ряду: якщо бачимо, що петля попереднього ряду виглядає, як лицьова, то і над нею в’яжемо лицьову. Тож другий ряд виглядатиме так: першу петлю знімаємо, а далі плетемо 5 лицьових петель, потім виворотну, лицьову і виворотну. Повторюємо цей рапорт до кінця ряду, а останню петлю плетемо виворотною.
4. Третій ряд плетемо, відповідно до рапорту, а четвертий – орієнтуючись на попередній ряд. Так само в’яжемо далі. Зв’язавши декілька рядів, ми вже можемо бачити, що утворюється цікавий повторюваний малюнок.
5. З лицьового та виворотного боків наш шалик виглядатиме по-різному: це можна побачити вже на самому початку плетіння.
6. Загалом, схема чоловічого шарфа спицями, яку ми вам запропонували, утворить малюнок, який ніби пересікає шалик за діагоналлю. Тож плетемо чоловічий шарф далі за схемою, поки він не досягне бажаної довжини. Наш виріб, наприклад, сягає в довжину 150 см.
7. Наш теплий зимовий шарф вийшов бажаної довжини, тож залишилося охайно завершити плетіння. Нам треба перекрити всі петлі останнього ряду. Для цього перші дві петлі піддіваємо правою спицею та пропускаємо через них робочу нитку. Виходить, що замість двох петель на спиці опинилася одна.
8. Таким самим чином, плетемо цей ряд до кінця. Врешті, усі петлі будуть перекриті, а на спиці залишиться лише одна петля. Ножицями відрізаємо робочу нитку через 10 см від закінчення виробу, і цю останню петлю витягуємо спицею. Тепер можна за допомогою гачка сховати кінчик робочої нитки, зав’язати його вузлом і тим самим закріпити. Те саме робимо й з кінчиком нитки, яка в нас залишилася на початку шарфа.
Ми зробили зимовий чоловічий шарф спицями! Лише вовняна пряжа, спиці, кілька вечорів – і шалик готовий!
(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Лечебные озера - это отличный отдых для тех, кто хочет подправить себе здоровье! Посмотрите на и выберите подходящий для отпуска!
Метки: в'язання