Дерев`яний гребінь - це стильний аксесуар
Чернігівський майстер робить гребені з дерева
Дуб, клен, вільха та береза – шматочки цих дерев Сергій Шибанов з Чернігова перетворює на мистецькі витвори. З дерев’яних заготовок майстер вирізає статуетки з людьми й тваринами, а також рідкісні нині аксесуари – гребінці для волосся.
- Сергію, ви – дуже творча людина: робите дерев’яні статуетки і гребінці, керамічні скульптури, захоплюєтеся фотографуванням та графікою… Чи є у вас художня освіта? Хто навчив вас створювати всі ці речі?
- Художньої освіти в мене немає. З дитинства люблю малювати, ліпити… Фотографією захопився, коли почав подорожувати. А різьбою по дереву зайнявся 2007-го року, коли почав відвідувати творчий гурток. Окрім нього, займався також і самоосвітою.
- Коли ви вперше взялися за різак і створили зі шматка дерева красу? Що це було?
- Вперше за різак взявся у тому-таки 2007-му році. Першою моєю скульптурною роботою були лисиця та колобок.
Інструментів для дерева – аж п`ятнадцять
- Як у вас народжуються ідеї дерев’яних скульптур? Підбираєте матеріал під готовий задум чи навпаки – роздивляєтеся дерево і вигадуєте, що б із нього зробити?
- Ідеї моїх скульптур можуть народжуватися як спонтанно у процесі різьби, так і у попередніх замальовках. Спостерігання за природою та читання різноманітних книг дають дуже потужний поштовх для фантазії.
- Розкажіть, які інструменти допомагають вам перетворювати дерево на цікаву статуетку? Скільки їх у вас?
- У роботі використовує ножі з різним кутом нахилу леза, стамески (від прямих до напівкруглих). У мене – близько п’ятнадцяти інструментів.
- Кого легше створювати з дерева – людей чи тварин? Що більше любите вирізати?
- Не можу сказати, що легше створювати. Якщо образ цікавий, його завжди буде легко створити. Я більш за все люблю анімалістику.
До справи йде чернігівське дерево
- Ви продаєте всі свої скульптури чи у вас є й особливо дорогі, які ви не віддасте ні за які гроші?
- Продаю, дарую, але є й такі, які зараз мені дуже дорогі, тож я їх не продаю.
- Яке дерево ви використовуєте для різьблення статуеток?
- Липу, березу, вільху, дуб та клен.
- Розкрийте таємницю: де ви берете матеріал? Він увесь – місцевий, чернігівський, чи інколи доводиться купувати й «чуже» дерево?
- Матеріал, який я використовую, весь місцевий.
Дерево з кристалами Swarovsky
- Яке дерево краще підходить для створення гребінців для волосся?
- Я використовую клен, тому що він міцний, має гарну та благородну текстуру… З ним приємно працювати.
- Як і чому ви вирішили створювати гребінці? Це – данина давній «моді» на гребінці з коров’ячого рогу, які раніше були у кожній хаті?
- Дерев’яний гребінь – це і стильний аксесуар, і практична річ. Він екологічний, не електризує волосся, масує шкіру голови. Різний гребінець завжди підкреслить вашу індивідуальність. До того ж, я хотів зробити гребінці в анімалістичному стилі.
- Гребінці з дерева часто купують?
- Гадаю, такі гребінці можна назвати модними. Їх купують достатньо часто. Знаю покупців, які вже зібрали колекцію з моїх гребінців та чекають на нові образи.
- Для того, щоб зробити гребінці ще більш стильними, ви вирішили оздоблювати їх кристалами Swarovsky. Ці прикраси добре поєднуються з деревом?
- Використовує якісні кришталеві кристали. Вони мають яскравий блиск, добре поєднуються з деревом та роблять роботу більш виразною.
Гребінці покриті бджолиним воском
- Підозрюю, що гребінці ви робите за допомогою спеціального станка. Розкажіть про нього: цей станок може і обточити краї гребінця, і вирізати зубчики?
- Так, я використовую станок для вирізання контуру гребня. Вся інша робота (згладжування кутів, контурна різьба, рельєф, інкрустація, шліфування) виконується вручну.
- У вас бувають випадки, коли під час роботи зубчики ламаються чи вирізаються криво? Що тоді робите з заготовкою – викидаєте чи пробуєте створити з неї щось інше?
- Буває, що зубчики ламаються, але я нічого не викидаю.
- Чим зверху покриваєте гребінці, щоб вони довше зберігалися?
- Я стараюся максимально дотримуватися натуральності у своїй роботі, тому використовую для покриття кольорову морилку, бджолиний віск або екологічно чистий лак.
- Як реагують на вашу творчість друзі та знайомі? Вам часто доводиться чути, що у вас – золоті руки?
- Друзям та знайомим мої роботи завжди піднімають настрій, особливо жваво реагують діти. Дехто не вірить, що такі вироби можна вирізати зі шматочка дерева
(с) made-in-ukraine Використання матеріалів дозволене лише з зазначенням джерела.
***
Подяка:
У Чернігівській області є селоз дуже цікавою історією. Доїхати до Нової Басані просто - варто лише сісти на маршрутку з Києва в напрямку Прилук.
Метки: вироби з дерева