Дизайн інтер‘єру для дачі

Вівторок, 12 Квітня, 2016

Тумби і книжкові полиці

Заміські маєтки стають все більш поширені в Україні. Жити за містом, дихати свіжим повітрям, збирати гриби у лісі та купатися в озері – така ідея приваблює багатьох! Однак не всі українці можуть дозволити собі збудувати великий будинок і жити там цілий рік, щодня виїжджаючи на роботу до міста. Тому досить популярними залишаються дачі – «літні резиденції», до яких можна приїжджати у теплу пору року. Сьогодні ми поговоримо про інтер’єр дачних хатинок – простеньких, тіснуватих та обставлених (що вже приховувати? :)) старими меблями.

Зазвичай, стара «радянська» дача виглядає, як 5-6 соток землі з маленьким одно- або двоповерховим будинком та «зручностями» на вулиці. У 70-х та 80-х роках минулого століття було «модно» будувати крихітні дачні будиночки з кількох причин:

- по-перше, маленька садиба залишала більше місця для вирощування городини на ділянці;

- по-друге, існували типові будинки-конструктори, які можна було купити в розібраному стані та скласти прямо в себе в саду;

- по-третє, оздоблення та й саме будування більшого будинку тягнуло за собою велетенські грошові витрати, яких радянські люди зазвичай не мали (тому серед стареньких дач часто можна побачити дивацькі варіанти – будинки, оздоблені пляшками, дощечками, металевими прутами та іншими підручними матеріалами).

Отож, більшість дачників і зараз проводить літо у тісних будиночках, в яких важко одночасно готувати їсти, відпочивати та зберігати силу-силенну потрібних у господарстві речей. Як же оптимізувати внутрішній простір на дачі? Ми вирішили підгледіти ідеї дизайну інтер’єру у старенькій господарській енциклопедії, в якій зображені меблі минулої епохи, що ними як раз обставлена більшість дачних будинків.

1. Тумби і книжкові полиці. Самі по собі ці меблі – не дуже громіздкі. Вони притискаються до стін, але разом з тим можуть вмістити багатсько дачних «скарбів» на кшталт улюблених пригодницьких книг та потрібних у господарстві мотузок та дротиків.

Стіл посеред кімнати

2. Стіл посеред кімнати. Подекуди у дачних будинках ніде навіть сісти поїсти компанією з 4 чоловік. Звісно, обідати на свіжому повітрі – чудовий варіант, але якщо надворі – дощ, то все ж доведеться шукати оптимальні варіанти всередині хатинки. Невеличкий стіл можна поставити посередині кімнати. І неодмінно прикрасити його букетом свіжих квітів!

Меблева стінка

3. Меблева стінка. Просто незамінний предмет інтер’єру на дачі! У стінці вміщується багато всього: і одяг, і книги, і навіть посуд. У дрібних відсіках можна зберігати посадковий матеріал – нескінченні пакетики з ботанічними назвами та паперові згортки з власноруч зібраним насінням огірків. :)

Стелаж

4. Стелаж. Ще один приклад дуже раціонального використання дачного простору. На відміну від стінки, стелаж не містить відсіку для зберігання одягу. Проте він може вмістити багато інших запасів, включно з довідниками лікарських рослин та старенькими годинниками, які все ще працюють. Стелаж дуже розвантажує простір і, разом з тим, розташовується уздовж стінки й не має деталей, які би виступали та «крали» хоч один зайвий шматочок простору.

Картини

5. Картини. Тут вже мова – не про економію простору, а про естетику. Не забувайте прикрашати стіни дачного будинку! Саме до цього інтер’єру чудово впишуться простенькі картини ваших друзів, вишиті картини та всілякі панно і навіть «бородаті» чеканки! :)

Штори

6. Штори. Текстиль – це те, що робить помешкання більш затишним. Не забувайте про довгі штори і скажіть «ні» коротеньким полотняним занавіскам, які нині обрамлюють вікна багатьох стареньких дач! Карнизи і самі штори можуть бути найпростіші, але це той випадок, коли довжина тканини має велике значення.

Звісно, усі ці рекомендації стосуються тих, хто змушений використовувати лише ті меблеві «принади», які залишилися у спадок з минулого сторіччя. Якщо у вас є можливість, краще обставити хатинку більш сучасними меблями та створити там по-справжньому затишний інтер’єр. Але й навіть за наявності лише старих предметів інтер’єру можна «викрутитися» і зробити своє літнє помешкання комфортним! Ну а кваліфікований  зможе зробити більш затишним ваше міське помешканя! Зверніться до професіонала та довірте йому ваш жиловий простір!

(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.