Фаберже відпочиває

Вівторок, 19 Квітня, 2011

Тетяна Протчева зареєструвала у Книзі рекордів України вишите яйце

Яйце-"рекордсмен" від Тетяни Протчевої

Нещодавно ми розповідали вам про рекордно велику вишиту мапу України, виготовлення якої ініціювала Тетяна Протчева. А ще одне досягнення вишивальниці відрізняється від мапи не лише розмірами, а й формою. Вісім сантиметрів у висоту і п’ять сантиметрів у діаметрі – таке вишите яйце змайструвала пані Тетяна.

Важить ця рукотворна краса шістнадцять грамів. На роботу пішло п`ятнадцять метрів бавовняних ниток муліне та… лише тридцять годин роботи. Лишень подумайте: протягом цього часу майстриня встигла зробити у яйці двісті вісімдесят вісім дірочок та прикрасити їх сто шістдесятьма сьома стібками. Яйце, занесене до вітчизняної Книги рекордів, декороване орнаментом «оберіг-безкінечник», що символізує нескінченність буття.

Вишити яйце – це вам не жарт. Така творчість потребує неабиякої посидючості, адже будь-який неправильний крок може призвести до непоправного результату. За словами майстрині, також стає у нагоді точний математичний розрахунок. «Вища технічна освіта допомагає мені у творчості», – зізнається пані Протчева.

Вишита писанка від Богдана Ковальчина

Проте з фіксуванням витвору у Книзі рекордів стався, м’яко кажучи, казус. Справа в тому, що подібні сувеніри вже декілька років виготовляє Богдан Ковальчин із Дрогобича, що на Львівщині. Таку дивну ситуацію можна пояснити лише невідповідальною роботою представників Книги рекордів. Місія майстра – творити красу, а зобов’язання працівників Книги – перевіряти, чи, бува, не створює ще хтось в Україні чогось подібного.

«Для встановлення і реєстрації рекорду ми забезпечуємо обов’язкову попередню експертизу заявки і консультації за правилами встановлення рекордів у даній області», – йдеться на офіційному сайті Книги рекордів України. Там само розміщені й дані стосовно тривалості експертизи: на «стандартну» піде  півтора-три місяці, а для «прискореної» знадобиться від тижня до місяця. У будь-якому разі, представники Книги встигли би за такий час набрати у Гуглі ключову фразу «вишиті яйця» і на першій сторінці з результатами пошуку побачити… посилання на наш сайт :)«Вишиті писанки породила суперечка» – так називається стаття про творчість Богдана Ковальчина, яка з’явилася на МейдІнЮкрейні більш як півроку тому…

Такі писанки вишиває Інна Форостюк

До речі, інформацію про вишиті писанки можна знайти й на сторінці Вікіпедії під назвою «Писанка». Стаття прикрашена ілюстрацією вишитого яйця, виконаного майстрині з Луганщини Інни Форостюк…

Метки: ,