Гобелен: історія і сюжети
Гобелени – це великі ткані панно ручної роботи, які можуть прикрасити будь-яке приміщення і зробити його більш затишним. Зараз ці вироби в інтер’єрах – радше, ознака заможності, гарного смаку і інвестицій у вишукане мистецтво. Технічно виготовити гобелен доволі складно, та й часу це потребує багатсько. Що вже й казати про поєднання кольорів і формування зображення на гобелені: тут треба бути справжнім майстром! Але звідки взялися гобелени? Які сюжети найчастіше можна було побачити на них у давні часи? Давайте дізнаємося!
Свою назву гобелени отримали від французької королівської мануфактури, яка була заснована 1662 року в Парижі, в кварталі Гобеленів. Родоначальник цього сімейства Жілль Гоббелен, прибувши в царювання французького короля Франциска I з Реймса до Парижу, заснував неподалік від цього міста, на струмку Б’євр фарбувальню для вовни. Його спадкоємці в 16 столітті продовжували утримувати цей заклад і додали до нього килимову ткацьку мануфактуру на зразок тих, якими славилася тоді Фландрія.
В ХVII-XVIII століттях гобеленом стали називати декоративну тканину великої художньої цінності, що виробляється ручним способом за малюнками найкращих художників (ткана картина, драпірування, меблева оббивка тощо). В XIX столітті ручне виробництво гобеленів поступово стало витіснятися машинним.
Сюжети для гобеленів дала Біблія, але в кінці ХV століття з`явилася нова течія – пасторальні картинки з пастухами і пастушками, які віддавалися любові на квітучих луках Луари. Пізніше італійці внесли в мистецтво створення гобелена композицію і перспективу. До початку ХVI століття найпопулярнішими сюжетами стають лицарські турніри і полювання.
Досвідчений майстер гобеленів може зробити близько 28 квадратних сантиметрів гобелена ручної роботи на день. Тому великі гобелени дуже рідко можна зустріти, і їхня ціна – висока. Та обставина, що один майстер може працювати тільки над невеликим шматочком гобелена, дозволяє декільком ткалям брати участь у виконанні одного і того ж гобелена одночасно.
(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Ви шукаєте і недалеко від дому? Зайдіть на спеціалізований сайт і оберіть найкращу лазню!
Метки: ткацтво