Горловина для футболки своїми руками
Що робити, якщо горловина купленої футболки вам не підходить – вона завузька, і у голови немає жодного шансу втиснутися у неї? Не смійтеся: з такою проблемою зустрічається багато малят, а точніше, їхніх батьків. У нашій сім’ї дитина з середнім розміром голови, проте навіть нам довелося свого часу викинути пару кофтин саме через занадто вузьку горловину. Що й казати про малят-«головастиків»: одна моя подруга змушена була купувати дворічному синові величезні футболки розміру на 4-5 років тільки через те, що це була єдина можливість просунути голову дитини в одяг. Але ж горловину для футболки можна зробити і своїми руками! Це доволі просто, якщо у вас є швейна машинка і трошки трикотажу
Для того щоб зробити горловину для футболки, візьміть:
- Футболку;
- Еластичний трикотаж для горловини (рібану з еластаном), який підходить за кольором до футболки;
- Ножиці для тканини;
- Булавки кравецькі;
- Швейну машинку з трикотажним та оверлочним швами і відповідними змінними лапками.
Також вам знадобиться праска, щоб вчасно розпрасувати усі необхідні частини виробу.
Як зробити горловину для футболки власноруч?
1. Ту горловину футболки, яка вас не влаштовує, можете одразу зрізати. По-перше, так у вас з’явиться можливість нашити нову горловину, а по-друге, так ви трошки розширите сам отвір для голови. Тільки діяти тут треба дуже обережно: зріжте горловину за її контуром і постарайтеся не «залізти» на основну територію футболки.
2. Зробіть заготовку нової горловини. Для цього спершу виміряйте довжину отвору горловини на футболці. Візьміть ¾ цієї довжини – це буде довжина деталі для нової горловини. У висоту ця деталь може бути біля 4 см. Тобто, якщо довжина отвору футболки – 28 см, то ваша деталь для нової горловини має бути розміром 21 на 4 см. Викроїть цей довгий прямокутник з рібани, зігніть його навпіл (перпендикулярно трикотажним лініям) та запрасуйте, щоб утворився помітний згин. При цьому, лицьовий бік тканини має бути зовні згину, а не всередині.
3. Розправте деталь горловини і ще раз зігніть навпіл, тільки вже інакше – уздовж трикотажних ліній, лицьовою стороною всередину. Краї деталі зшийте на машинці трикотажним швом, щоб утворилося кільце.
4. Зігніть деталь з рібани за запрасованим згином. Прикладіть горловину до вирізу футболки так, щоб згин був повернутий донизу, а зріз горловини співпадав зі зрізом на футболці. Зафіксуйте горловину на футболці кравецькими булавками, трохи розтягуючи горловину (для того, щоб рівномірно розподілити її за лінією вирізу).
5. Пришийте на машинці горловину до футболки трикотажним швом. Якщо після цього ви побачите, що футболка у місці шву дещо розтягнулася, не засмучуйтеся: одразу ж попрасуйте її, і «хвилі» зникнуть. Принаймні, так я зробила перед цим фото
6. Оберіть на машинці оверлочний шов і встановіть оверлочну лапку. Обробіть цим швом краї щойно проробленого шва, щоб припуски виглядали більш охайно, і тканина не розпускалася.
7. Залишилося зробити лише один шов – відстрочити горловину, щоб притиснути припуски горловини до звороту футболки. Встановіть на машинці звичайну лапку та оберіть прямий шов з інтервалом 3. Шийте по лицьовій стороні, орієнтуючись на стик двох тканин – футболки та горловини. Не поспішайте тиснути на педаль, і у вас вийде зробити рівний шов!
Горловина для футболки своїми руками – це простий вихід з незручної ситуації! Якщо ваш малюк виріс зі штанців, ви можете нашити додаткові манжети, а якщо його голова не пролазить в отвір футболки, просто зробіть іншу горловину
(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Готуйтеся до теплого сезону завчасно - купуйте з гарантією від виробника!
Метки: шиття