Гравюра Дитинство у Музеї Ханенків

Неділя, 28 Червня, 2015

Гравюра Дитинство

Час від часу ми знайомимо наших читачів зі скарбами столичного Музею Ханенків. Це чудова ініціатива зі сторони закладу, завдяки якій все більше людей дізнаються про його чарівні експонати і прагнуть відвідати музей. Цього разу ми раді презентувати вам гравюру Дитинство, виконану митцем на ім’я Нікола де Лармессен (1684 – 1753) у Парижі за композицією Нікола Ланкре (1690-1743). Роздивіться цей витвір – хоча би для того, щоб порівняти, яким було дитинство кілька століть тому, і яким воно є зараз.

«У 18 столітті суспільство вже добре усвідомлювало відмінність дитини від дорослої людини, – розповідає Олександра Ісайкова, провідний науковий співробітник відділу графіки Музею Ханенків. – Втім, все ще лишалися чинними уявлення про те, що сповнена первинної чистоти маленька дитина є беззахисною перед підступами нечистої сили.Дитяча мода 18 століття відображає подібні забобони, адже дорослі намагалися зробити так, аби дитя якнайшвидше дорослішалочи, принаймні, виглядало старшим».

Олександра Ісайкова каже, що у сцені, що відбувається на терасі заміського палацу, більшість дівчат і хлопчик, зображений ліворуч, уже вбрані в дорослий одяг. Втім, дівочі сукні прикрашені довгими стрічками, що спадають з плечей. Такі стрічки асоціювалися з помочами, за допомогою яких вчили ходити малечу,тобто вказували на те, що ці дівчата ще не вийшли з дитячого віку.

«Вбранням малих дітей обох статей, як і в попередній час, лишається сукня, – кажуть у Музеї Ханенків. – Саме так вбраний хлопчик, якого старші діти катають на ходунках. На його стать вказує лише берет з пером. Цікаво, що фасон його дитячої сукенки відповідає моді рококо».

Ось так, роздивившись лише один витвір мистецтва з музею, можна довідатися багато цікавого і про забобони, і про моду, і про тодішні розваги дітей.

Музей Ханенків запрошує вас на екскурсії вихідного дня в суботу та неділю: о 12-00 – екскурсія європейською колекцією музею з оглядом залу найдавніших християнських ікон, о 15:00 – прогулянка експозицією мистецтва Азії. Вартість екскурсії вихідного дня – 25 грн.

А загалом, вартість квитків у музеї така: повний квиток – 30*/50** грн, студентський – 17 /30 грн, пенсіонерам та школярам вхід коштує12 /20 грн. * означає огляд експозиції європейського мистецтва або азійського мистецтва, а ** - огляд усіх експозицій музею. Вартість бюджетної екскурсії для однії особи: 25 грн (+ плата за вхід). Вхід на тимчасову виставку коштує повний – 20 грн, студентський – 10 грн, пенсіонерам та школярам – 5 грн. Адреса Музею Ханенків: Київ, вул. Терещенківська, 15 – 17.

(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Для того, щоб уявити, як краще використати в інтер`єрі натяжні стелі, прогляньте  від тих, хто вже зробив ремонт!