Іграшка з вовни може бути… брошкою

Середа, 7 Грудня, 2011

Ляля Головата створює валяні прикраси та іграшки

Іграшкові мумі-тролі

Вироби Лялі Головатої можна впізнати з першого погляду: охайні брошки, намиста та мініатюрні іграшки ніби створені для того, щоб малювати посмішки на обличчях любителів рукоділля! Всю цю красу майстриня з Хмельницького створює з натуральної вовни методом валяння. Сьогодні Ляля Головата розповідає нашим читачам про ази валяння вовни.

Зайчик з вовни

- Лялю, розкажи, чим тебе привабила вовна? Звідки ти дізналася, що з неї можна робити об’ємні сувеніри?

- Одного разу в Інтернеті я побачила прикраси з вовни! Спочатку навіть не вірилося, що з вовни крім ліжників (їх я бачила на сувенірному базарі в Яремчі) можна створити щось екстраординарне. Почала шукати інформацію, і виявилося, що це захоплення вже роками мандрує світом. По крихтах збирала потрібні уроки – а їх в Інтернеті багато – і нарешті зважилася на  придбання вовни. Коли отримала пакунок, відчула величезне натхнення! Це як найдорожчу коштовність тримаєш в руках – така вона ніжна. З того часу, а це було півтори роки тому, роблю прикраси, іграшки, шарфи. Зараз найбільше захоплююся брошками, виробляю смішні фігурки – пташок, ведмедиків, зайчиків, фотоапарати – і усе це для дорослих «дітей» :)

Валяна іграшка, а заразом - і брошка

Валяти вовну треба голкою

- Як виглядає процес створення маленької іграшки з вовни? Які спеціальні інструменти потрібні для валяння?

- Кожна іграшка складається з окремо зваляних частинок, які потім з’єднуються між собою. Валяння відбувається сухим методом, а саме за допомогою спеціальних голок для валяння вовни. Вони мають спеціальні зазубрини, завдяки ним волокна вовни і звалюються між собою. Також потрібна спеціальна щітка для валяння або ж звичайна губка – на ній і відбувається валяння, аби не поранити ручки та не поламати голки.

- Скільки часу може піти на одну невеличку іграшку-брошку?

- Мої брошки маленькі, тому на їх виготовлення не потрібно багато часу. Якщо постаратися, то можна й за годин шість зваляти мініатюрку.

Найчастіше з вовни народжуються ведмедики

Найменша вовняна іграшка – ведмедик

- Якого розміру твої іграшки? Яка тваринка була найменша і хто це був?

- Іграшки маленькі, аби можна їх було носити, як брошки. Найменшою іграшкою є ведмедик, якого я зробила для себе, і ношу як підвіску на золотому ланцюжку. Його висота – лише 3,5 см. В середньому ж, роблю іграшки величиною 8-10 см.

- Які валяні іграшки – найпопулярніші? Песики й ведмедики? :)

- Ніколи не задумувалася… Я роблю ті фігурки, які мені хочеться. А зараз це ведмеді і песики :)А гарні відгуки є у всіх робіт: покупці  дуже люблять, наприклад, мої «Українські хатинки» :)

Українські хатинки - брошки та магніти

- Чи є такі тваринки, яких відтворити у вовні дуже важко?

- Думаю, що таких тваринок немає – усе залежить від рівня майстра. Мені, наприклад, ще багато чому потрібно вчитися :)

Чорнявий песик з вовни

Барвники – лише натуральні

- Іграшка з вовни – це лише сувенір чи нею можуть бавитися діти?

- Вовняні іграшки чудово підходять діткам. Важливо, аби вовна була фарбована природними барвниками, адже малюки усе тягнуть до рота. З найтоншої вовни роблять і чудовий дитячий одяг. Він абсолютно не колеться та чудово зігріває.

- Наскільки довговічні вироби з вовни?

- Один з перших своїх виробів ношу сама і досі – брошка «Українська хатинка» чудово «почувається». Тому можу стверджувати, що при адекватному підході до речей, вони служитимуть Вам дуже довго :)

***

Подяка:

Готовясь к Новому году, не зубудьте сделать декор помещения своими руками. О томможно найти информацию в интернете.

Метки: