Історія однієї свитки від Нюкрейн
Нині в нашій країні – справжній бум концептуального одягу «made in Ukraine». Серед вітчизняних виробників найяскравішим є– проект, який пропонує носити трикотажний одяг з оригінальними дизайнерськими принтами. Візерункові герби України, легендарний майданівський піаніст, пташки з дулами пістолетів замість дзьобів – футболки з цими малюнками набули величезної популярності. Зараз у Нюрейні настав новий етап: тут шиють цупкі свитки з начосом, які зігріватимуть своїх власників у холодну пору.
Свитка – досить дивна назва для сучасного одягу, чи не так? Насправді, це скорочення від англійського слова «sweatshirt» (світшот), яким називають утеплений трикотажний светр з круглою горловиною. Світшоти однаково добре виглядають і на чоловіках, і на жінках, і на дітях. А ще, вони непогано поєднуються з іншими предметами одягу: зі штанами, джинсами, некласичними спідницями.
Найчастіше світшоти прикрашають сучасними принтами чи логотипами. Нюкрейн – лідер за кількістю принтів в Україні, адже у запасі проекту – понад 170 ексклюзивних малюнків від українських дизайнерів! Кожних десять днів тут випускають нові принти, тож любителям оригінального одягу є з чого вибрати. Найпопулярніші зображення – портрет Тараса Шевченка з вусами, схожими на восьминога, піаніст Майдану, прапор України з квітів та тризуб, складений з гетьманських люльок. Улітку ці зображення друкували на майках і футболках, а зараз вони «перекочовують» на тепленькі свитки.
Отже, як шиють свитки? Які матеріали використовують для цього одягу? Скільки людей працює над одним светриком? Відповіді на ці питання можна дізнатися, простеживши за виготовленням свитки.
Свитка Нюкрейн: від викрійки до готового одягу
1. Все починається з викрійки. Представники Нюкрейн самостійно розробляють моделі одягу. «Зазвичай, ми знаходимо найкльовіший крій наших речей протягом пошиття декількох партій, – каже засновник проекту Олег Загребной. – Саме за таким принципом і була створена модель наших нових свиток».
2. Для свитки підбирають тканину. Це – 100% бавовна, футер з начосом (найякісніша та найтепліша натуральна тканина для спортивних светрів).
3. Для манжетів і горловини свитки беруть рібану (підв’язи) – трикотажну тканину, зв’язну резинкою.
4. Тканини для свитки найчастіше купують в українських магазинах, хоча для деяких моделей закуповують за кордоном. Виробник футеру з начосом та рібани – Туреччина, адже саме у цій країні склалися ідеальні умови для виготовлення бавовни.
5. Після підбору матеріалів свитку відшивають партнери Нюкрейн, співпраця з якими триває вже кілька років. «Наразі ми відшиваємо наші речі у Києві, оскільки нам важливо контролювати кожний етап виробництва. Щоб все було чітко і якісно», – зазначає Олег Загребной.
6. Обладнання для пошиття свитки не просте. Це спеціальні швейні машини для трикотажу – німецькі та італійські оверлочні, прямострочні і розпошивальні швейні машини.
7. Далі на свитку за допомогою цифрового друку наносять принт. Тканина спеціально профарбовується водними фарбами, що дає ефект максимальної гладкості малюнку.
8. Зазвичай, принт наносять на готову свитку, але інколи виробники друкують принти й у крої.
9. На виготовлення однієї свитки йде приблизно одна година.
10. Над однією свиткою працюють дев’ятеро людей: дизайнер, конструктор, закрійник, три швачки, прасувальник, дизайнер принта і друкар.
Найближчим часом Нюкрейн планує випустити свитки з капюшоном, а також обмежену серію чорних свиток (поки що їх виготовляють лише з сірої тканини). Також нюкрейнівці міркують над моделями для маленьких модників. «Нас час від часу питають з приводу дитячих речей, і свиток у тому числі, – каже Олег Загребной. – Наразі поки у нас немає остаточного рішення, однак думаю, що найближчим часом ми щось вигадаємо і для діточок».
(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
Фото - Нюкрейн.
***
Подяка:
На ось цьому сайтіви можете купити унікальні пічки високої якості українського виробництва!
Метки: одяг українських виробників, шиття