Карвінг: майстер-клас на милі
Різьба по милу у вигляді квітки маку
Різьбленням у різні часи займалися жителі всього світу. Що тільки не було вихідним матеріалом – і каміння, і дерево, і крига… Сьогодні популярність карвінгу набирає обертів. Особливою любов`ю користується вирізання з овочів і фруктів, адже їстівними шедеврами можна здивувати навіть найдосвідченішого гостя. Але для умілих жіночих ручок знайшлися і інші матеріали для різьблення – свічки і мило. Вони досить легко піддаються роботі ножами. Пропонуємо вам виконати в техніці карвінгу маленький шедевр для декорування ванної кімнати – квітку маку зі шматочка мила.
Матеріали для мила
Нам знадобляться: основа для миловаріння прозора (100 г), олія ріпакова (2/3 ч.л.), діоксид титану в порошку, ефірна олія геранієва (2 краплі), спирт.
Мило ручної роботи
1. Для початку нам буде потрібно зварити шматочок мила підходящої форми. Для цього наріжемо основу пластинками.
2. Поставимо її на середній потужності плавитися в мікрохвильовку, підготуємо форму. Я вибрала круглу невисоку, але великого діаметру, посудину з пластику. Змажемо її всередині рапсовою олією.
3. У чайній ложечці розтираємо 2/3 ріпакової олії і порошок діоксиду титану, якого знадобиться на кінчику ножа. Отримаємо масу білого кольору. Вона підфарбує нашу прозору основу. Основа стала рідкою.
4. Додаємо в неї барвник і ефірну олію геранієву, перемішуємо.
5. Тепер заллємо масу у форму і збризкаємо ретельно спиртом, щоб вийшли бульбашки повітря.
6. Дамо в кімнаті милу застигнути, після – виймемо з формочки.
Інструменти для карвінгу
Для роботи нам будуть потрібні скальпель, ніж кухонний з гострим і тонким на кінчику лезом, а також інструмент для різьблення по дереву, що дозволяє знімати вузькі смужки.
Карвінг по милу
7. Скальпелем розмітимо в центрі шматка мила коло.
8. Зріжемо від розмітки до центру шматки мила. Коло стало меншого діаметру.
9. Зріжемо ще з нього мильний матеріал, зробивши коло менше.
10. Надамо верху кружечка округлу форму.
11. Розширимо простір навколо нього – обріжемо частину мила у напрямку до країв бруска.
12. Під колом вирізаємо мило так, щоб вийшла більш тонка ніжка. Зверху круглу серединку майбутнього маку надрізаємо ножем на 16-20 секторів.
13. Тепер нам знадобляться барвники. Оскільки мак пофарбований у різні кольори, доведеться нам фарбувати його поступово, щоб не змішувати їх. Для початку візьмемо зелений. Я взяла в порошку сухий барвник, розвела його в крапельці водички і пензликом пройшлася по серединці маку.
14. Даємо фарбі підсохнути. Міняємо скальпель на ніж для різьблення по дереву і беремося за створення тичинок. Піднімаємо від верхнього краю похилої частини мила до центру кілька смужок.
15. На рівній відстані один від одного виконуємо таким чином перший ряд.
16. Потім, дотримуючись шахового порядку, робимо аналогічно другий ряд тичинок.
17. Беремо барвник чорного або темно-сірого кольору, також розводимо його у краплі води і фарбуємо тичинки.
18. Даємо підсохнути фарбі. Беремо в руки скальпель і обрізаємо під великим кутом до краю шар мила навколо темно-сірих паличок.
19. Міняємо скальпель на кухонний ніж. Дуже обережно піднімаємо тонкий шар мила навколо тичинок, щоб вийшла перша пелюстка – неповне коло.
20. Згинаємо пелюстку, імітуючи хвилястість пелюстки квітки. Починаємо аналогічно вирізати другу пелюстку так, щоб вона з обох сторін заходила під першу.
21. Зрізаємо шар мила до верхнього краю шматка під кутом навколо першого ряду листочків.
22. Зрізаємо ножем тонку пелюстку так, щоб її серединка припадала на стик двох пелюсток першого ряду.
23. Таким же чином зрізаємо і другу велику пелюстку квітки. Все зайве мило під ними акуратно зрізаємо ножем. Формуємо хвилястість пелюсток.
24. Власне, мак готовий. Залишилося його забарвити червоною фарбою – порошком, розведеним у воді, і дати висохнути.
Тепер ви знаєте, як робити карвінг: майстер-клас спеціально для вас підготувала майстриня Ганна. У нас вийшов чудовий карвінг на милі у вигляді квітки маку! Звичайно, таким виробом досить незручно мити руки, але тішити своєю красою та ароматом це мило буде довго – тільки упакуйте його в прозору плівку або посадіть жити в коробочку з прозорого пластику!
(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
Метки: миловаріння