Кашкорсе: що це за тканина?
Якщо ви захоплюєтеся пошиттям одягу власноруч, то мабуть вже звернули увагу на таку трикотажну тканину, як кашкорсе. Зазвичай, саме з цього еластичного полотна шиють прості дитячі гольфи під горло, найчастіше розфарбовані смужками. Із кашкорсе також шиють сукні по фігурітипу таких, демісезонні шапки, а також просто використовують в ролі манжетів та горловин. Отже, яка це тканина – кашкорсе? Як правильно її кроїти та шити? Поговоримо про це прямо зараз.
Що таке кашкорсе?
Кашкорсе – це трикотажна тканина, виготовлена шляхом в’язання «англійської резинки» 2 на 2. Через це дуже помітна текстура полотна – тонкі вертикальні смужки. Кашкорсе добре розтягується завдяки подвійній в’язці, тому цю матерію використовують для створення одягу «в облипку».
Тканина кашкорсе може бути створена як з натуральних бавовняних волокон, так і з синтетичних. Крім того, відомо багато різновидів цього полотна – від «холодного» до кашкорсе з начосом, яке ви бачите на наших фоторафіях. До слова, ось таке кашкорсе з начосом для дитячих светриків складається з 95% бавовни і 5% лайкри. Одяг з нього шиють начосом всередину, щоб таке вбрання гріло тіло у холодну погоду.
До України кашкорсе потрапляє головним чином з бавовняного раю – Туреччини. Купити це полотно можна на текстильних складах, у магазинах тканин та в онлайн-закупках тканин на різних форумах. Майте на увазі, що найбільш економний варіант із перелічених – закупки на форумах, а найбільш дорогий – у звичайних магазинах.
Як кроїти кашкорсе?
Ця тканина – не найлегша у кроїнні. Справа в тому, що смугастий орнамент частенько наноситься з невеликим зсувом вгору з однієї зі сторін, тому якщо ви будете кроїти, просто склавши кашкорсе на фабричному згині, деталі одягу вийдуть криві – з кривими смужками малюнку. Отож, як я раджу кроїти кашкорсе:
- Ця тканина продається в «панчохах» – таких собі «трубах» без бокових країв. Щоб правильно розкласти тканину для крою, розріжте ножицями одну зі сторін цієї «панчохи»;
- Далі покладіть кашкорсе начосом догори та складіть вдвічі, якщо вам треба кроїти деталь спинки або пілочки;
- Під час накладання верхньої частини тканини на нижню орієнтуйтеся на смужки, щоб скласти їх рівно. На цьому фото я показую, як склала рівно всі кольорові смужки:
Подальший крій жодних проблем викликати не має: гострими ножицями кашкорсе ріжеться дуже добре. Після викроювання деталей розкладіть їх та переконайтеся, що всі вони вийшли рівненькі.
Як шити одяг з кашкорсе?
Якщо у вас є розпошивальна швейна машинка (створена спеціально для шиття трикотажного одягу), то з пошиттям кашкорсе питань у вас не буде. А от у власників звичайних побутових швейних машин є два варіанти поєднання деталей з кашкорсе:
1. Трикотажний шов. Це мій улюблений шов, про який я пишу в усіх трикотажних майстер-класах. Нахилені дрібні зубчики дуже добре прошивають трикотажні полотна і водночас не розтягують, не деформують їх. Але кашкорсе – зовсім інша справа! Через надмірну еластичність це полотно розтягується навіть під час шиття трикотажним швом! Ось, погляньте, що стається з плечовим швом від трикотажної строчки:
2. Прямий шов (інтервал 2,5-3). Саме ця строчка залишається єдиним виходом на звичайній побутовій машинці. Саме нею я прострочую всі поєднувальні шви одягу з кашкорсе, а потім додатково обробляю краї тканин оверлочним швом із оверлочною лапкою.
Ось такий виходить дитячий светр із кашкорсе з начосом:
Скільки такий зимовий светрик зараз коштує у магазинах? Отож Я на його виготовлення витратила 60 грн разом з нитками.
Поради щодо того, як працювати з кашкорсе:
- не забувайте, що начіс має бути на виворотному боці виробу, а не на лицьовому;
- купуйте цю тканину з невеликим запасом: кривизна смужок може «вкрасти» кілька сантиметрів тканини під час викроювання;
- якщо ви плануєте шити гольф із кашкорсе, викроїть виріз горловини трохи вужчий, ніж у викрійці: завдяки високій еластичності, полотно у місці горловини може занадто розтягнутися під час шиття, і виріб вийде негарний;
- якщо після прострочування поперечних зрізів кашкорсе розтягнулося, не спішіть засмучуватися: постарайтеся розпрасувати це місце теплою праскою.
Ось така вона – тканина кашкорсе! А вам доводилося працювати з нею? Що шили, що плануєте пошити? Чекаю на ваші коментарі
(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
Метки: шиття