Косметика для ляльок: що вибрати?
Сфера лялькарства – доволі поширена серед майстрів рукоділля. Ляльки та іграшки ручної роботи – чи не найпопулярніші товари на численних хендмейд-виставках, тож не дивно, що саме такою творчістю займається велика кількість майстрів. При цьому, лялечок треба і вдягнути гарно, і причепурити… Тож на оздоблення таких виробів йде чимало часу, матеріалів та навіть косметичних засобів. Давайте подивимося, яка косметика для ляльок стає у нагоді майстрам ручної роботи!
1. Помада. Цей косметичний засіб може знадобитися лише тим лялькам, які виготовлені не з текстилю, а, наприклад, з сучасної глиняної основи (ясна річ, ляльки, виготовлені з тканини, просто зіпсуються від жирних помадних плям). Наносячи помаду на губки ляльки, слід пам’ятати, що декоративна косметика такого плану не застигне, а «з радістю» відіб’ється на будь-якій поверхні, до якої лялька притулиться. Тож використовувати помаду слід лише для декоративних ляльок, а не для таких, якими активно гратимуться діти. До слова, на сайтіви можете підібрати помади різних кольорів – для себе і своєї творчості.
2. Рум’яна. Мова йде лише про сухі рум’яна – не про олійні, якітакож своїми плямами можуть зіпсувати будь-яку поверхню. Сухі рум’яна активно використовують майстри, які шиють ляльки тільди. Та й не тільки самі ляльки: усі іграшки у стилі тільда (ведмедики, равлики, новорічні олені, зайчики тощо) повинні мати ніжні рум’яні щічки. Для того аби надати тільді відповідного вигляду, на її текстильні щічки слід нанести тонким аплікатором (аплікатором для тіней) трохи румун і колоподібними рухами обережно розтерти їх, надаючи ніжного кольору.
3. Тіні для повік. Тіні також використовують, подібно до рум’ян: тоненьким аплікатором наносять на потрібне місце та обережно розтирають. Лялька, яку чепурять тінями, обов’язково має бути зроблена з тканини (найкраще – з натуральної, щоб косметика нанеслася рівномірно і залишилася на ляльці тривалий час). Разом з тим, прикрашати тінями можна не обов’язково очі: різнокольоровими можна зробити і різні ділянки текстильних іграшок, якщо цього вимагає дизайнерська ідея.
4. Мило. Ні, лялькам не миють руки спеціальним милом Але при пошитті текстильних ляльок невеликі шматочки мила – дуже корисна річ. Гострими «обмилками» майстрині зазвичай обводять на тканині викрійки, що допомагає точно викроїти потрібні деталі для пошиття ляльок. Звісно, такий «фокус» помічний лише для кроїння деталей з темних тканин: для світлих використовують простий олівець або маркер, що зникає через якийсь час.
5. Кондиціонер для волосся. Так-так, деяким лялькам просто-таки необхідний бальзам для волосся чи кондиціонер. Тут мова йде про ляльок з густим волоссям, близьким до натурального (авторські ляльки ручної роботи, наближені до людських прототипів). Аби прикріплене голови волосся блищало та було більш гарненьким, його акуратно промивають та сушать (не феном). Звісно, якщо для прикріплення лялькового волосся майстер використав клей, розчинний у воді, мити ляльці волосся не слід
А які косметичні засобі ви використовуєте у своїй творчості?
(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.