Квіти з бісеру живуть довго
На відміну від живих квітів, каже майстриня Людмила Лисаченко
Об’ємні пелюстки, тичинки, листочки – ці квіти виглядають, мов справжні! Таку красу з маленьких бісеринок виготовляє Людмила Лисаченко з Сум. Готові квіти з бісеру мисткиня оформлює у весільні букети та панно, які можуть прикрасити будь-який інтер’єр.
- Людмило, як ви познайомилися з бісером? Перша зустріч відбулася ще у дитинстві чи у більш дорослому віці?
- Про існування бісеру я знала з дитинства. Але я знала, що бісером вишивають, виготовляють прикраси… Про те, що з бісеру можна зробити об’ємну квітку, я дізналася чотири роки тому. Моїй доньці подарували набір для виготовлення гілочки горобини з бісеру, але вона не проявила інтересу, і набір деякий час лежав у шафі. Одного дня я натрапила на нього та вирішила спробувати зробити. Це заняття дуже захопило мене, я почала цікавитися бісером, купувала книжки з бісероплетіння, шукала відомості в Інтернеті.
«Весільні букети – найулюбленіша справа»
- Якими були ваші перші бісерні вироби?
- Першим виробом була та гілочка горобини, яку я зберігаю. Потім я робила невеличкі браслетки, прикраси для волосся, метеликів. А коли спробувала зробити фіалку, то вже не змогла зупинитися. Плела ромашки, лілеї, троянди, мімози, маки, орхідеї, клематиси, гладіолуси, еустому. Надихалася роботами інших майстринь в Інтернеті. В однієї майстрині з Росії побачила весільні букети, і просто втратила спокій, поки сама не зробила декілька. Виробляти весільні букети – це моя найулюбленіша справа, яка потребує фантазії і натхнення.
- Є майстрині, які люблять робити маленькі бісерні прикраси, і все життя створюють браслети, кулони, кольє… Це – не про вас?
- Прикраси з бісеру мене не захопили. Зовсім нещодавно я почала займатися виготовленням прикрас з намистин та вінтажної фурнітури: сережки, браслети, підвіски… Щодо великих виробів з бісеру… захотілося щось для прикрашання інтер’єру, тому й почала робити більш великі композиції. Не завжди вистачає місця, щоб поставити вазу з квітами – так спало на думку сплести панно з клематисів та польових квітів.
«Закуповую побільше бісеру»
- Скільки пакетиків бісеру ви витрачаєте на одне бісерне панно?
- Все залежить від розміру… Наприклад, для мого панно з польових квітів пішло близько 250 грам бісеру.
- Мабуть, картини з бісеру виходять дуже важкі! Скільки важать, наприклад, ваші червоні клематиси?
- Червоні клематиси важать 300 грам.
- Коли беретеся за велику роботу, завжди вгадуєте, скільки знадобиться матеріалів? Чи буває так, що в кінці не вистачає буквально десять бісеринок?
- Спочатку іноді бувало таке, але тепер я завжди закуповую бісеру побільше, нехай краще залишиться.
Живий букет красивий тільки спочатку
- Букети з бісерних квітів ви почали створювати для себе чи для першого букету був «прецедент»?
- Спочатку робила для себе, а потім почала плести на подарунки родичам, друзям, колегам по роботі.
- Що найважче у створенні бісерного букета? Мабуть, зібрати всі детальки докупи?
- Для мене дуже відповідально вгадати з кольором, формою виробу, щоб композиція вийшла гармонійною. Навіть іноді доводиться питатися думки чоловіка та старшої доньки, як сторонніх глядачів, іноді це буває доречно.
- Як ви скріплюєте між собою усі листочки та квіти у букеті? За допомогою дротиків?
- Примотую нитками, а потім – флористичною стрічкою.
- Я знаю людей, які принципово не купують букети живих квітів, бо через декілька днів їх доведеться викидати на смітник. Як гадаєте, для таких людей бісерні букети – гідний вихід, спосіб прикрасити своє життя?
- Так, я згодна. Спочатку живий букет дуже красивий, а коли починає в’янути та опадають пелюстки – це сумно. Є такі квіти, що квітнуть невеликий проміжок часу, наприклад мімози, проліски. А бісерний букет тішитиме свого господаря багато років.
Таїландський бісер – якісний та недорогий
- Для того, щоб сформувати квітку чи листочок, бісеринки ви нанизуєте на дріт. Це означає, що пелюстки готової квітки можна гнути чи вони міцно зафіксовані?
- Пелюстки та листочки можна гнути, якщо це потрібно.
- Яким бісером ви найбільше любите користуватися? Якого виробництва?
- Китайський бісер дешевий, але не дуже гарної якості. Для того, хто тільки навчається, він найкращий. Чеський бісер дорогий, для моїх виробів його потрібно багато . Мені подобається таїландський, він гарної якості і недорого коштує.
- А які різновиди бісеру використовуєте у своїх роботах? Зазвичай, берете стандартні бісеринки чи плетете також стеклярусом, хамелеоном?
- Стеклярусом я також користуюся, він дуже красиво виблискує. Ще подобаються скляні намистини, від них просто неможливо відірвати погляд. Їх я застосовую у весільних букетах та для виготовлення біжутерії.
Для маленьких квітів підійде сталевий дріт
- Купуєте матеріали для творчості у Сумах чи замовляєте з-за кордону? Знаю, що так роблять багато майстринь – не довіряють якості бісеру, який продається в Україні…
- Купую в Сумах, а дещо – через Інтернет.
- До речі, який дріт ви використовуєте для плетіння квітів? Він обов’язково має бути мідний і тоненький?
- Для тендітних квітів я використовую сталевий дріт срібного кольору, він майже непомітний у готовому виробі. А якщо квітка велика та важка, я використовую товщий дріт. Мідний дріт я застосовую нечасто, він дуже м’який.
- Як ставитеся до різноманітних «домішок» у бісерних роботах? Наприклад, деякі майстрині додають до бісерних прикрас коштовне каміння, хутро, пір’я… Такі матеріали вдало поєднуються з бісером?
- Якщо це красиво виглядає, то чому б і ні?
- Ви користуєтеся готовими схемами створення бісерних квітів чи вигадуєте свої?
- Іноді використовую готові схеми, а іноді вигадую сама.
Виріб з якісного дроту не втрачає форму
- З часом такий виріб може трошки втратити форму? Все-таки, якщо нікуди не сховати бісерні квіти, то вони припадуть пилом і стануть менш яскраві…
- Пил треба періодично видаляти великим пензликом. Якщо виріб зроблено з гарного дроту, то форму він не змінює.
- Як обладнане ваше робоче місце, щоб бісеринки не губилися, а очі не втомлювалися від дрібної роботи?
- Мій чоловік з повагою ставиться до мого захоплення. Він змайстрував мені невеличкий столик для роботи, подарував декілька коробочок для зберігання бісеру.
- Які квіти – ваші улюблені і які би ви хотіли відтворити у своїй творчості?
- Мої улюблені квіти – лілеї та мімози. Хочу зробити ще декілька весільних букетів у різних кольорових рішеннях, наприклад, із чайними трояндами та бузковими орхідеями. Взагалі, зробити хочеться ще багато чого! Хочу дарувати свої роботи друзям, адже приємно бачити їхнє задоволення від такого подарунку
(с) made-in-ukraine Використання матеріалів дозволене лише з зазначенням джерела.
***
Подяка:
Если вам нужна книга в подарок другу, загляните в- в нем вы найдете книги на любой вкус, которые сможете купить онлайн!
Метки: бісероплетіння