Kyiv Fashion Park: мистецтво на вулиці

Вівторок, 31 Травня, 2011

У столиці відкрили мистецьку алею

Килим Лілії Пустовіт

Нові інсталяції, скульптури та нестандартні лавки прикрасили улюблене місце відпочинку киян – Пейзажну Алею. Відомі модельєри та художники спроектували для Kyiv Fashion Park’у цікаві об’єкти: ескізи можна було побачити у рамках «Великого Скульптурного Салону» у лютому цього року. Все було би добре, але фешн-проект спіткав справжній скандал.

Окуляри Для Читання Сергія Данчинова

Організатор парку – текстильний бізнесмен та співорганізатор Kyiv Fashion Week Олександр Соколовський – задумав Kyiv Fashion Park, як благодійний проект. Відтак, усі ескізи лавок та інсталяцій були виставлені на продаж: багатіїв, спроможних профінансувати встановлення арт-об’єктів, обіцяли оголосити меценатами та прописати їхні прізвища на табличках біля скульптур. «Усі гроші, зібрані під час аукціону, після покриття собівартості реалізації проекту будуть скеровані на благочинну діяльність», – зазначали організатори.

Пам'ятник Kolenvalu Михайла Вертуозова

Проте саме грошовий бік Kyiv Fashion Park’у викликав хвилю обурення у столичних митців – молодих художників та скульпторів. Вони неодноразово збиралися «на захист Пейзажної Алеї» і вимагали, аби пан Соколовський відмовився від своїх планів. За їхніми словами, товстосуми просто вирішили влаштувати собі розваги на землі, що належить громаді Києва.

Баланс Андре Тана

«Це – виключно технологія заробляння коштів. Вони кажуть про благодійність, але програми, з якою кожен мав би ознайомитися, немає. Прикриваючись ідеєю прикрашання міста, вони порушують канони та правила організації подібних заходів. В оргкомітеті не беруть участі спеціалісти: туди входять лише люди з бізнесу та моди, плюс учасниця поп-групи «СМС»…», – казав учасник протесту, художник Артур Білозеров. За його інформацією, митці не отримали жодної копійки за свої скульптури – гроші крутилися лише у руках організаторів.

Дах Олексія Залевського

До того ж, казали митці, алею спроектували без жодного смаку: мистецькі проекти розташовували буквально один біля одного. Цікаво, що серед протестувальників виявилася і Жанна Кадирова – мисткиня, чию інсталяцію «Прожектор», тим часом, успішно продали на аукціоні і почали встановлювати на Пейзажній Алеї. «Ні безглуздому нагромадженню скульптур!», – промовляв плакат Кадирової на акції протесту. «Починалося все красиво і культурно, з усіма учасниками проекту розмовляли, але потім все стало відбуватися закрито», – відзначала Жанна Кадирова.

Дощ Назара Білика

Найбільш «сміливі» митці почали припускати, що Kyiv Fashion Park знадобився Олександру Соколовському виключно для того, аби «покласти руку» на дорожезний шматок землі у центрі Києва. Мовляв, Пейзажна Алея – дуже вигідне місце розташування для його магазинів текстилю.

Веселка Олексанра Алексеєва

Проте молодих художників не було почуто. Місцеві мешканці стали на бік пана Соколовського, тож на Пейзажці потихеньку почали встановлювати арт-об’єкти, доповнені золотавими табличками з прізвищами меценатів. Нині там можна побачити об`єкти, які вигадали Андре Тан, Ольга Громова, Лілія Пустовіт, Олексій Залевський, Василь Татарський, Олександр Лідаговський, Михайло Вертуозов, Костянтин Скретуцький та інші митці. До відкриття готують скульптуру дружини голови Адміністрації Президента Сергія Лоьовочкіна - Занаїди Ліхачової.

Тканина Ольги Громової

Як розвиватиметься питання – покаже час, а от оцінити нові столичні скульптури ви можете прямо зараз ;)

Сакральний Hi-Tech Зінаїди Ліхачової та Ріка-Любов Олександра Лідаговського

До речі, незабаром у Києві з`явиться ще один скульптурний парк!

(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Для того, чтобы посмотреть хороший фильм, не обязательно идти в кинотеатр. В интернете можнои посмотреть их у себя дома.

Метки: