Київ має оберіг!
Сьогодні у столиці презентували величезний вишитий рушник
Вишитого велетня прихистили у Будинку Вчителя: одного стола на нього не вистачило, тож довелося зсунути три докупи. Ще б пак, адже розмір рушника – сім метрів на шістдесят сантиметрів! У цього виробу гігантський не лише розмір, а й перелік майстринь, які над ним «чаклували». Лишень уявіть: свої стібочки на полотні розташувала понад тисяча вишивальниць! Звісно, такі досягнення потребували часу, тож «Оберіг української столиці» вишивали і минулого, і цього року. Для яскравого рушника знадобилися вовняні нитки тридцяти трьох відтінків.
«Спочатку я занурився в історію Києва, зробив ескіз на листочку А-4… Зобразив різні періоди історії: трипільську культуру, Київську Русь, період Козаччини, дорадянські, а потім – радянські часи… – розповідає про процес створення проекту його ідеолог Микола Степаненко. – Після затвердження художньою радою я виготовив макет рушника у розмірі один до одного. Київські майстрині удосконалили візерунки. Таким чином, на рушнику ми зібрали всю історію Києва». До речі, пана Миколу консультувала щодо орнаментів і мистецтвознавець Тетяна Кара-Васильєва.
За словами Миколи Степаненка, аби перенести ескіз на тканину, знадобилося «мільйон уколів» - саме у такий спосіб «перебивали» малюнок. До речі, полотно для «Оберегу української столиці» обрали не просте, а домоткане. Та ще й «з історією» – йому вже шістдесят років! Щоправда, тканина – не місцева, а хмельницька. «Шкода, але на київському асфальті коноплі не ростуть», – зітхає наш співрозмовник.
«Оберіг української столиці», скоріше за все, буде прикрашати столичну мерію. До того ж, його хочуть виставляти у людних місцях під час гучних київських святкувань.
До речі
Микола Степаненко також є автором ще одного гігантського проекту – «Рушника національної єдності». Тож незабаром читайте на нашому сайті роздуми пана Миколи про вишивку!