Лекція про київську цеглу
Легендарний будматеріал
26 січня о 12:00 у креативному просторі Часопис розпочнеться лекція києвознавця Наталії Попової «Та сама жовта київська цегла». Відвідувачі заходу зможуть довідатися про таємниці виготовлення цегли у столиці у ХІХ столітті та почути цікаві історії, пов’язані із цим матеріалом.
«Вам, напевно, знайоме словосполучення жовта київська цегла», – кажуть організатори лекції. – Не раз і не два про нього згадуєш, гуляючи містом: і розглядаючи особливості архітектури Києва, і розповідаючи про киян – мешканців, будівельників, архітекторів, заводчиків. Багато екскурсоводів люблять підкреслювати: «знаменита», «чудова», «та сама» цегла»…
За словами Наталії Попової (яка, між іншим, не лише знається на таємницях Києва, а й розкриває їх на своїх екскурсіях), у звичайному міському дворику можна знайти цеглину, тавровану датою кінця ХІХ століття й ініціалами господаря заводу. Унікальність такої цеглини в тому, що майстра, що її виготовив, вже немає, будинку, частиною якого вона була, можливо, теж, але до шматочка їхніх доль – і людини, і будівлі – можна доторкнутися у прямому сенсі слова.
Отже, на лекції «Та сама жовта київська цегла» можна буде довідатися про:
- історії, «написані» на цеглинах;
- старовинні технології створення цегли;
- людей і будинки, пов’язані зі старою київською цеглою.
Лекція відбудеться у креативному просторі Часопис: Київ, вул. Льва Толстого, 3. Вартість участі – 70 грн. Довідки – за телефоном у Києві 491-11-76.
До речі
Наприкінці ХІХ століття цеглу в Києві робили вручну – настільки цінували якість цього будматеріалу. Також цікаво, що цеглини тоді продавали поштучно. «Тоді знали, що облицьований нею фасад можна навіть не штукатурити – він і без того буде міцний і гарний», – кажуть організатори лекції.
(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Выбирайте хорошеев вашем городе, если вам нужно перевести важный текст или документ!