Лялькові прикраси

Вівторок, 24 Липня, 2012

Українські ляльки-мотанки у деталях

Лялька-мотанка Олени Лабуньки

Автентичні ляльки нині дуже популярні: у музеях одна за одною відбуваються ляль карські виставки, ляльки ручної роботи продають на різноманітних заходах, а рукодільні ярмарки часто пропонують відвідувачам майстер-класи зі створення мотанки. І хоча народну ляльку роблять за певними правилами і канонами, кожна майстриня намагається додати до її образу щось своє, унікальне. Наприклад, прикраси чи аксесуари, які ми сьогодні й розглянемо.

Паски й зав’язки

Лялькарка Лариса Теліженко з Черкас ретельно вбирає своїх ляльок: на кожній неодмінно можна побачити пишний одяг, підібраний за кольорами. Та головний акцент мисткиня робить на аксесуарах: жодна врочиста сукня лялечки не обходиться без оригінального паска. Наприклад, мотанку у біло-червоному вбранні майстриня наділила червоним паском із невеличкими кутасиками.

Лялька Лариси Теліженко

А ось ці ляльки-мотанки красуються в одязі, доповненому гофрованими стрічками. Здавалося б, така невеличка деталь, а додає лялькам особливого шарму!

Українські ляльки

Найпростіший пасок, який, тим не менше, дуже вдало прикрасить будь-яку мотанку, – це сплетена власноруч косичка. Лариса Теліженко використовує для цього прийому нитки натуральних кольорів.

Пасок у вигляді косички

Прикраси з солоного тіста

Майстриня Олена Лабунька, яка також робить гарні писанки, доповнює ляльковий образ незвичними прикрасами. Медальйони з солоного тіста можуть прикрашати талії ляльок, а також слугувати своєрідними кутасиками будь-якого елементу одягу.

Мотанка із прикрасою з солоного тіста

«Процес дуже простий – замісити круте солене тісто консистенції пластиліну і наробити з нього «монеток» чи чогось іншого, – каже лялькарка. – Поки тісто м`яке – обережно закласти всередину дужечку (обрізану скріпку чи дротик). Потім покласти кудись і забути днів на десять. Коли висохне – розмалювати (я брала звичайну акварель) і покрити лаком».

Прикраса з тіста

За словами мисткині, на тісті можна робити й різні візерунки, тиснення голкою чи будь чим іншим. А ще – накладати кілька шарів (злегка змочивши водою нижній шар), «інкрустувати» зерном чи прикрасами. Окрім тіста, такі прикраси для ляльок можна виготовляти з маси для моделювання, що самозатвердіває, або з полімерної глини.

Медальйони з солоного тіста

Лялькові намиста

Обухівська лялькарка Вікторія Дяченко полюбляє прикрашати народні ляльки намистами. Ще б пак, адже саме ці прикраси виглядають на мотанках дуже органічно!

Ляльки Вікторії Дяченко

Для невеличкого намиста майстриня бере або дерев’яні намистинки, або звичайний бісер: на дрібних мотанках намисто з бісеру має влучний розмір.

Мотанка у намисті

Чим прикрашати ляльки мотанки, кожна лялькарка вирішує по-своєму. Тож який саме матеріал ви оберете для оздоблення ляльок (тканину, стрічки, дерево, глину чи намистинки) – залежить лише від вашої фантазії!

(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

Метки: