Людмилі Жоголь не дали премію
Сьогодні у Каневі відбудеться вручення Національної премії України імені Тараса Шевченка: її отримають літературознавці Роман Горак та Микола-Ярослав Гнатів, диригент-постановник Микола Дядюра, режисер-постановник Анатолій Солов’яненко, виконавці вокальних партій Сергій Магера та Оксана Крамарєва, а також артистка Лідія Забіляста. За неабиякий творчий доробок митцям дадуть по 250 тисяч гривень. Прикро, але майстриня гобеленів Людмила Жоголь, за яку ми всі щиро вболівали, залишилася без найвищої мистецької премії України.
У художній частині премії цього разу змагалися три митці: «конкуренцію» Людмилі Жоголь склали живописець Олег Мінько та автор робіт із сучасним «нахилом» Віктор Сидоренко. За результатами голосування членів журі, ніхто з них не отримав звання переможця.
«Зійшлися три дуже сильні художники, – розповідає член Шевченківського комітету, мистецтвознавець Тетяна Кара-Васильєва. – Голоси між ними розподілилися майже порівну. За правилами, кандидатура митця має набрати три чверті голосів, аби стати переможцем. На жаль, цьогоріч жоден з цих трьох митців не набрав відповідної кількості голосів». Тетяна Валеріївна не зізнається, кому віддала свій голос: каже, це – таємниця. «Кожен митець – дуже вразлива людина, – пояснює вона. – Крім того, усі «художні» номінанти на цьогорічну премію були справді гідні її».
За словами Тетяни Кара-Васильєвої, обирати між настільки різними творами мистецтва було дуже складно. «Людмила Жоголь – художник декоративного мистецтва, Віктор Сидоренко провадить діалог із сучасним мистецтвом, Мінько – також надзвичайно цікавий художник… Порівнювати їх між собою – це те саме, що порівнювати балет з оперою…» – відзначає вона. Наостанок, Тетяна Валеріївна заспокоює: митці мають право позмагатися за премію знову, починаючи хоч із наступного року. Але чи захочуть вони цього – побачимо згодом.