Майстер-клас: декупаж стільця

Пятниця, 29 Квітня, 2011

Розфарбуємо нудні меблі!

Яскравий декупаж на стільчику

Сьогодні спробуємо свої сили у декупажі – декоруванні поверхонь багатошаровими серветками. Не все так просто :)Виявляється, серветки можуть бути примхливими: інколи вони надуваються бульками або розриваються у найбільш невдалий момент! З усіма цими перешкодами можна впоратися лише за допомогою досвіду :)Тож давайте почнемо декорувати маленький стільчик.

Для декупажа стільця нам знадобляться: стільчик-малюк (попередньо пофарбований у блакитний колір), звичайні серветки з обраним малюнком, акриловий лак (підійде будівельний), двобічний скотч, ножиці, рукавички, пензлик та губка.

Ці інструменти та матеріали створять декупаж

Крок 1. Обираємо шматочки серветки, які хочемо побачити на стільчику. Зазвичай, декупаж у нас асоціюється з цілими картинками (поверхні люблять прикрашати зображенням янголят та натюрмортів), але ми вирішили піти іншим шляхом. Освіжимо нашого стільчика-малюка яскравими смужками ;)Головне завдання – сховати під «бойовою» розцвіткою стик дощечок, з яких хтось колись зробив сидіння для цього стільця. Тож вирізаємо з серветки шматочки смужок, які підійдуть по ширині сидіння.

Смужки будуть виглядати приблизно так

Крок 2. Відділяємо зайві шари серветки. Залишаємо лише найтонший з них – той, на який нанесено фарбу. Клеїмо на цю паперову смужку двобічний скотч. Взагалі-то, у декупажі прийнято використовувати спеціальний клей, який ідеально клеїть серветку до поверхні, не залишаючи «бульбашок». Але це стосується «фігуристих» зображень, до яких важкувато було би застосувати скотчч. Ми ж працюємо лише з прямими смужками серветки, тож зможемо впоратися за допомогою простого скотчу.

Виручає двобічний скотч :)

Крок 3. Приліплюємо смужку серветки до обраного місця на стільці. Прикрашаємо таким чином все сидіння.

Сидіння готове. Стику між дощечками майже не видно :)

Крок 4. Тепер можемо «розфарбувати» і спинку. Кольорові деталі ми вирішили нанести лише на горизонтальні дощечки спинки, тож вийшло ось так:

Приклеїли серветку до спинки

Крок 5. А тепер вдягаємо рукавички та виносимо стільчик на свіже повітря. Починається найбільш «хімічний» етап – лакування. Пензликом наносимо на стільчик прозорий лак. Робимо це потихеньку, щоб не порушити покриття із серветок.

Обережно лакуємо

Крок 6. Коли уся поверхня покрита лаком, відставляємо стільчик на бік – хай сохне. У нашому випадку на це пішла одна година, але термін висихання залежить від якості лаку. Останній штрих – це повторне нанесення лаку. Серветкові смужки під лаком стали дещо шершавими, тому необхідний другий шар лаку. Для того, щоб рівномірно нанести лак, тепер можна використовувати губку (під час першого нанесення лаку губка може зіпсувати всю картину). Потім знову сушимо стільчик. Декупаж готовий :)

Під час другого лакування беремо губку

Майстер-клас провела Vikaho

До речі

Декупаж - це декорування поверхонь за допомогою вирізаних із паперу (чи серветок) малюнків. Кажуть, що декупаж виник ще у ХІІ столітті, коли китайські селяни почали прикрашати тонким папером різноманіні речі. Пізніші згадки про це мистецтво відносять вже до Франції: придворні панянки, яі жили за часів Людовіка XIV, використовували декупаж для декорування меблів. Нині декупаж - дуже популярне заняття серед рукодільниць: таким чином прикрашають меблі, декоративний посуд, скрині та багато-багато інших предметів.

Будемо вдячні за ретвіти ;)

***

Спонсор запису:

Занимаетесь ремонтом квартиры? Не забудьте купить правильную химию. Самый лучший лак - это , которым можно покрыть паркет.

Удобнее, чем стул, может быть только кресло! Причем, не простое, а кресло-качалка. Ну аочень просто!

Если у вас есть свой сервер и вы хотите разместить его на удаленной площадке, вам понадобится- сервис, который вам подойдет!

Метки: