Майстер-клас: дитяча вишиванка

Пятниця, 24 Травня, 2013

Хрестильна вишиванка для хлопчика

Дитяча вишиванка

Хочете зробити вишиванку своїми руками? Це не так складно, як здається – особливо, якщо пошити дитячу вишиванку з дуже простим кроєм та нашити на неї вишиті елементи.

Матеріали для вишиванки

Для дитячої вишитої сорочки ми візьмемо білу натуральну тканину (бавовну), ножиці, кравецькі булавки, білу нитку, голку, канву, муліне (блакитні та жовті), книга «Знаки стародавніх вишиванок» з узорами для вишивання, олівець, пергамент.

Матеріали для вишиванки

Викрійка дитячої вишиванки

Ми будемо шити вишиванку за зразком розпашонки з закритими ручками, адже вона буде хрестильним одягом для зовсім маленької дитини. Якщо ви хочете створити сорочку для дитини від 3 місяців, зробіть таку саму викрійку, але з відкритими ручками.

Розрахунки викрійки розпашонки 62 розміру:

- Висота сорочечки - 26 см

- Висота від нижнього краю до передньої горловини - 23 см

- Висота від нижнього краю до рукава - 14 см

- Ширина сорочечки - 27 см

- Ширина горловини - 12 см

- Ширина рукава - 12 см

- Розмах сорочечки з рукавами - 57 см

- Ширина рукава при відступі 4 см від його краю - 9 см.

1. Будуємо викрійку для вишиванки олівцем на пергаменті (це звичайний папір для запікання). Вирізаємо її, прикладаємо до білої тканини та фіксуємо кравецькими булавками. Вирізаємо тканину за контурами викрійки і отримуємо заготовку переду вишиванки.

Перед вишиванки

2. В нас буде вишиванка з запахом на спині, тож задня частина сорочки має бути складена з двох половинок. Розрізаємо нашу викрійку навпіл, прикладаємо до тканини і домальовуємо олівцем невеликий запах – відступ від центральної вертикальної лінії на 3 см убік. Верхній та нижній краї запаху заокруглюємо і вирізаємо заготовку. За таким самим принципом робимо заготовку ще однієї половини спинки вишиванки, але вже у дзеркальному відображенні.

Спинка вишиванки (одна з двох частин)

3. Обшиваємо заготовки для вишиванки петельним швом. Для переду сорочки нам треба обшити такі сторони: горловину та низ (у нашому випадку, низ обшивати не треба). Для обох частин спинки обшиваємо горловину, яка переходить і бічну лінію, яка, в свою чергу, переходить вниз. Таким чином, петельним швом оброблюємо усі частини тканини, окрім плечей, боків і рукавів.

Обшиваємо краї

4. Скріплюємо частини заготовки між собою кравецькими булавками. Тим самим петельним швом зшиваємо разом вишиванку: плечі, рукава та боки аж до низу сорочки. Розпашонка готова! Тепер треба перетворити її на вишиванку.

Зшиваємо рукава

5. Обираємо бажану схему для вишивки. Ми будемо прикрашати сорочку спереду (центральна вишивка) та на рукавах (дві вишиті смужки). Спершу вишиваємо центральний орнамент.

Схема для дитячої вишиванки

6. Схема для вишивання в нас біло-червона, проте ми змінюємо кольори (це ж вишиванка для хлопчика!) і вишиваємо блакитним і жовтим.

Жовто-блакитна вишивка

Вишиті манжети

7. Тепер обираємо орнамент для бокових смужок дитячої вишиванки. Їх так само робимо блакитними і жовтими.

Вишита смужка

8. Прикладаємо вишиті нашивки до розпашонки і дивимося, як виглядатиме сорочка.

Вишивка на сорочці

9. Загинаємо краї канви на наших вишитих елементах. Запрасовуємо їх праскою та білою ниткою прошиваємо таким чином, щоб вишивки стали самостійними нашивками.

Накладна вишивка

10. Те саме робимо і з вузькими вишитими манжетами.

Вишиті манжети

11. Кріпимо центральну смужку до переду дитячої вишиванки за допомогою кравецьких булавок. Пришиваємо її до сорочки білими нитками по контуру.

Центральна вишивка

12. Фіксуємо вишиті манжети на рукавах і теж пришиваємо білими нитками.

Пришиваємо манжети

Китиці для сорочки

13. Для того щоб дитяча вишиванка мала застібку, робимо дві китиці – блакитного і жовтого кольорів. Для цього нам знадобляться нитки муліне тих самих відтінків, якими ми вишивали, білі нитки муліне, а також пластмасові кільця для китиць.

Інструмент для китиць

14. Кільця для китиць складаємо разом, а у ровочок між ними вкладаємо білу нитку муліне, складену вдвічі.

Мотаємо нитки

15. Блакитні нитки пропускаємо кілька разів через отвір кілець і туго затягуємо. Зайві кінчики ниток, які височіють над кільцями, відрізаємо ножицями. Білу нитку затягуємо до самого кінця (вона затягує блакитні нитки в пучок). Знімаємо кільця.

Витягуємо нитки

16. Білою ниткою обкручуємо основу китиці, відступивши від її маківки 5 мм. Обрізаємо білу нитку та ножицями підрівнюємо краї китиці. Таким самим чином робимо жовті китиці. Ви можете зробити й китиці іншого зразку – наприклад, такі, як у майстер-класі з плетіння ажурного шарфа.

Формуємо китиці

Китиця з ниток

17. Тепер робимо косички, на яких будуть триматися китиці. Складаємо разом три білі нитки муліне (виходить 18 ниточок) і голкою проводимо їх крізь маківку китиці. Зав’язуємо вузол. Після вузла ділимо 6 білих товстих ниток на три частини (виходять прядки по 2 товсті нитки – о 12 тонких ниток) і плетемо звичайну косичку. Те саме робимо і з іншою китицею.

Косички з ниток

18. Пришиваємо косички з китицями на рівні талії вишиванки. Одну косичку кріпимо до передньої частини сорочки, другу – до однієї з задніх частин.

Косички для вишиванки

Дитяча вишиванка готова! Це вийде непогане хрестильне вбрання або одяг для немовляти, який можна буде вдягати на урочистості.

(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Можна також іноземних виробників Картерс, Крейзі8 та Джимборі, якщо ви хочете, щоб ваша дитина носила якісний одяг!

Метки: