Майстер-клас: коптська палітурка
Майстрині Ole-look-Ole з Дніпропетровська розповідають, як зробити блокнот із коптською палітуркою
Витончений та вишуканий блокнот, наче розкішні шати Версаля. Тверда тканева обкладинка, коптська палітурка, форзаци з дизайнерського паперу. Формат: 14,5х15,5 см. 120 аркушів білого та зеленого паперу. Сьогодні дніпропетровські майстрині показують, як зробити такий чарівний блокнот власноруч.
Крок 1. Обираємо формат блокнота, вирізаємо з щільного картону кришки обкладинки. Оформлюємо обкладинку: обклеюємо папером, тканиною, шкірою (залежно від ідеї). Потім наклеюємо з внутрішньої сторони форзаци.
Крок 2. Нарізаємо і згинаємо папір, формуємо зошити, кладемо під прес (так само, як і у минулому майстер-класі зі створення блокнота з палітуркою на стрічках).
Крок 3. Потім починаємо проколювати зошити, використовуючи заготівку (аркуш такого самого розміру, що і паперовий блок), вкладаємо аркуш до кожного зошиту та проколюємо в одних і тих самих місцях за позначками.
Крок 4. На обкладинці проколюємо такі самі дірки, для цього складаємо обкладинки форзацами всередину, прикладаємо аркуш-заготівку на верхню обкладинку, відступивши від краю 1–1,5 см, і колемо наскрізь обидві обкладинки, притримуючи руками.
Крок 5. Тепер складаємо стопкою зошити і обкладинки і починаємо зшивати. Беремо нитку з голкою, нитка, залежно від кількості сторінок і формату, потрібна довга, декілька метрів, щоб уникати вузликів у процесі зшивання. Вона має бути досить міцною і відповідати дизайну.
Крок 6. Отже, беремо обкладинку і крайній зошит, прикладаємо, вводимо голку в крайню дірку зсередини назовні, потім вводимо голку зверху в дірку на обкладинці і знову витягуємо зверху обкладинки, зробивши петлю, тепер обвиваємо голкою отриману петлю і вводимо голку знову в ту ж дірку всередину блоку.
Крок 7. Потім вводимо голку зсередини до наступної дірки, також зверху вниз вводимо до відповідної дірки на обкладинці, повертаємося вгору, обвиваємо цю петлю і назад до цієї ж дірку всередину блоку. Так доходимо до останньої дірки, повторюючи ці рухи.
Крок 8. Коли ми повертаємо голку до останньої дірки всередину блоку, там робимо петельку, обвиваючи крайній стібок зшивання, і виводимо нитку назовні в крайній дірці.
Крок 9. Беремо другий зошит, прикладаємо до першого зошита, нитка у нас із зовнішнього боку першого блоку. Вводимо голку в першу дірку другого блоку, всередину, потім відразу в сусідню дірку назовні, обвиваємо петлею перемичку, на якій кріпиться перший блок до обкладинки, і повертаємося до цієї самої дірки. Потім вводимо голку до наступної дірки зсередини назовні, знову обвиваємо наступну перемичку (в результаті обвивання повинна виходити косичка на корінці, перпендикулярно корінцю), потім знову всередину в ту саму дірку і так далі. В кінці кожного блоку закріплюємо нитку всередині, обвиваючи крайній стібок зшивання. Задню обкладинку пришиваємо до останнього блоку так само, як першу обкладинку до першого. Нитку в кінці закріплюємо вузликом.
Крок 10. Тепер можна додатково оформлювати обкладинку об’ємними елементами. А так, в принципі, наш блокнот готовий. Успіхів вам!
Це був майстер-клас від дніпропетровських чарівниць Ole-look-Ole. Замовити гарненькі блокноти ручної роботи можна у ЖЖ майстринь: http://ole-look-ole.livejournal.com
(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Любите пить экзотический чай? Тогда не забудьте купить- вас приятно удивит цена этого изысканного чая!
Метки: поробки