Майстер-клас: коптська палітурка

Понеділок, 29 Серпня, 2011

Майстрині Ole-look-Ole з Дніпропетровська розповідають, як зробити блокнот із коптською палітуркою

Робимо блокнот ручної роботи

Витончений та вишуканий блокнот, наче розкішні шати Версаля. Тверда тканева обкладинка, коптська палітурка, форзаци з дизайнерського паперу. Формат: 14,5х15,5 см. 120 аркушів білого та зеленого паперу. Сьогодні дніпропетровські майстрині показують, як зробити такий чарівний блокнот власноруч.

Крок 1. Обираємо формат блокнота, вирізаємо з щільного картону кришки обкладинки. Оформлюємо обкладинку: обклеюємо папером, тканиною, шкірою (залежно від ідеї). Потім наклеюємо з внутрішньої сторони форзаци.

Крок 2. Нарізаємо і згинаємо папір, формуємо зошити, кладемо під прес (так само, як і у минулому майстер-класі зі створення блокнота з палітуркою на стрічках).

Крок 3. Потім починаємо проколювати зошити, використовуючи заготівку (аркуш такого самого розміру, що і паперовий блок), вкладаємо аркуш до кожного зошиту та проколюємо в одних і тих самих місцях за позначками.

Проколюємо зошити

Крок 4. На обкладинці проколюємо такі самі дірки, для цього складаємо обкладинки форзацами всередину, прикладаємо аркуш-заготівку на верхню обкладинку, відступивши від краю 1–1,5 см, і колемо наскрізь обидві обкладинки, притримуючи руками.

Колемо обкладинки

Крок 5. Тепер складаємо стопкою зошити і обкладинки і починаємо зшивати. Беремо нитку з голкою, нитка, залежно від кількості сторінок і формату, потрібна довга, декілька метрів, щоб уникати вузликів у процесі зшивання. Вона має бути досить міцною і відповідати дизайну.

Складаємо зошити стосом

Крок 6. Отже, беремо обкладинку і крайній зошит, прикладаємо, вводимо голку в крайню дірку зсередини назовні, потім вводимо голку зверху в дірку на обкладинці і знову витягуємо зверху обкладинки, зробивши петлю, тепер обвиваємо голкою отриману петлю і вводимо голку знову в ту ж дірку всередину блоку.

Вводимо голку у згин зошита

Ведемо голку всередину блоку

Крок 7. Потім вводимо голку зсередини до наступної дірки, також зверху вниз вводимо до відповідної дірки на обкладинці, повертаємося вгору, обвиваємо цю петлю і назад до цієї ж дірку всередину блоку. Так доходимо до останньої дірки, повторюючи ці рухи.

Продовжуємо зшивати

Крок 8. Коли ми повертаємо голку до останньої дірки всередину блоку, там робимо петельку, обвиваючи крайній стібок зшивання, і виводимо нитку назовні в крайній дірці.

Доходимо до краю

Крок 9. Беремо другий зошит, прикладаємо до першого зошита, нитка у нас із зовнішнього боку першого блоку. Вводимо голку в першу дірку другого блоку, всередину, потім відразу в сусідню дірку назовні, обвиваємо петлею перемичку, на якій кріпиться перший блок до обкладинки, і повертаємося до цієї самої дірки. Потім вводимо голку до наступної дірки зсередини назовні, знову обвиваємо наступну перемичку (в результаті обвивання повинна виходити косичка на корінці, перпендикулярно корінцю), потім знову всередину в ту саму дірку і так далі. В кінці кожного блоку закріплюємо нитку всередині, обвиваючи крайній стібок зшивання. Задню обкладинку пришиваємо до останнього блоку так само, як першу обкладинку до першого. Нитку в кінці закріплюємо вузликом.

Прикладаємо другий зошит

Пришиваємо його

Вигляд зсередини зошита

Прошиваємо таким чином

Крок 10. Тепер можна додатково оформлювати обкладинку об’ємними елементами. А так, в принципі, наш блокнот готовий. Успіхів вам!

Блокнот готовий!

Це був майстер-клас від дніпропетровських чарівниць Ole-look-Ole. Замовити гарненькі блокноти ручної роботи можна у ЖЖ майстринь: http://ole-look-ole.livejournal.com

(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Любите пить экзотический чай? Тогда не забудьте купить- вас приятно удивит цена этого изысканного чая!

Метки: