Майстер-клас: магніт на холодильник

Середа, 12 Жовтня, 2011

Об’ємний декупаж + пап’є-маше

На холодильнику житиме бульдожка

Декупаж – цікава знахідка для тих, хто любить створювати щось нове або осучаснювати старе. Лише за допомогою паперу та клею можна «намалювати» на поверхні будь-яке зображення, а якщо ще й додати трохи глини – малюнок вийде об’ємний! Минулого разу ми експериментували з глиною, яка сама твердіє, а нині спробуємо зробити об’ємний декупаж за допомогою пап’є-маше. Швидко та просто!

Отже, для виготовлення магніту нам знадобляться: основа для магніту (квадратний шматочок пластику з наліпленим на нього магнітом), тришарова серветка з бажаним зображенням, ножиці, повтореним двічі (беремо двох бульдогів), акриловий ґрунт для декупажу (у нашому випадку – колір слонової кістки), клей для декупажу, пензлик для клею, акриловий прозорий лак та малесенький шматочок лотку з-під яєць.

Матеріали для декупажу

Крок 1. Розпочинаємо роботу так само, як і для звичайного декупажу: наносимо на поверхню (заготовку для магніту) акриловий грунт. Наносити його можна пензликом (тоді залишаються невеличкі сліди паралельні) або губкою (у такому разі будуть крапкові сліди). Залишаємо поверхню сохнути на півгодини. Якщо після цього поверхня просвітлюється, варто покрити її ще одним (або навіть двома) шаром акрилової фарби.

Наносимо акрилову основу

Крок 2. Поки фарба сохне, ножицями вирізаємо з серветки два однакових зображення. Після цього відділяємо найтонший шар малюнку, а інші шари серветки викидаємо. Принцип об’ємного декупажу вимагає, аби ми приклеїли до поверхні одне зображення, а потім, поверх нього, ще одне. Тож саме для цього нам знадобляться дві паперові бульдожки.

Клонуємо бульдогів :)

Крок 3. Тепер беремо одного бульдога, прикладаємо його до бажаного місця на поверхні магніту й підрівнюємо. Пензлик занурюємо у клей для декупажу (можна також користуватися розведеним з водою клеєм ПВА) та проводимо ним по зображенню бульдога, починаючи від центру малюнку й до боків. Уважно розгладжуємо усі складочки, які могли утворитися з тоненької серветки. Рівномірно покриваємо клеєм усю поверхню магніту й відставляємо його убік, щоб висох.

Наносимо клей на зображення

Крок 4. Поки клей сохне, готуємо суміш для надання об’єму бульдожому носику та щічкам. Для цього беремо маленьку мисочку (підійде звичайна капронова кришка) та складаємо у неї шматочки лотку з-під яєць, які дрібненько рвемо.

Подрібнюємо папір

Крок 5. Потім додаємо до папірців декілька крапель клею (ПВА або для декупажу) та добре вимішуємо.

Готуємо пап'є-маше

Крок 6. Тепер із цієї суміші формуємо маленькі «нарости» для носика та щічок бульдога. Притискаємо їх до поверхні магніту (якщо клей на ній вже висох!) та лишаємо сохнути.

Щічки будуть об'ємні

Крок 7. Пап’є-маше має сохнути мінімум годину, тож нам пощастило, що паперові деталі для бульдога – досить дрібні :)Якщо вони вже висохли, прикладаємо зверху друге зображення бульдога та покриваємо усю поверхню магніту клеєм для декупажу.

Покриваємо клеєм

Крок 8. Серветка – дуже тоненька, тож через неї просвічується сірий колір пап’є-маше на носі та щоках бульдога. Ці деталі ми обережно зафарбовуємо акриловою фарбою (тим самим ґрунтом, яким покривали магніт спочатку).

Крок 9. І останній крок – коли весь магніт остаточно висохне, покриваємо його лаком. Краще за все – нанести два чи три шари акрилового лаку, кожного разу вичікуючи, поки висохне попередній шар. Магніт на холодильник у вигляді бульдожки з об’ємними щічками готовий! :)

Наносимо лак

Майстер-клас провела Vikaho.

(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Хотите сделать свой бизнес более успешным? Заведите сайт и сделайте такую вещь как- заказывать эту услугу лучше у профессионалов!

Берегите своего домашнего любимца, ведь очень часто встречается- заболевание, с которым может справиться профессиональный ветеринар!

Готовитесь к самому счастливому дню своей жизни - к свадьбе? Сейчас очень легко выбрать : большой ассортимент и хорошая цена!

Метки: