Майстер-клас: нестандартна писанка

Четвер, 21 Квітня, 2011

Вчора ми розіграли оригінальну писанку від Олени Лабуньки, а нині майстриня ділиться з нашими читачами «рецептом» цієї краси

Робимо писанку навпаки!

«Сьогодні вже, напевно, всі знають про техніку класичної писанки, базовану на восковому розписі та послідовному зануренні у барвник, – каже Олена Лабунька. – Я пропоную спробувати оригінальну змішану техніку, завдяки якій можна отримати чітке контурне зображення малюнка. Яким чином? Традиційно вважається, що чорний – це останній колір у фарбуванні. Це й не дивно, бо після нього жодна інша фарба «не ляже». Ляже! - переконую я. І от яким чином»…

Крок 1. Яйце видути і помити (миючим засобом або зубною пастою). Можна розписувати і невидуте, але тоді оминайте останній крок – лакування. Сьогодні я розписую гусяче яйце.

Будемо розмальовувати гусяче яйце

Крок 2. Нехай яйце повністю висохне (у тому числі зісередини). Шматочком воску заліпіть отвір.

Крок 3. Занурюємо яйце у чорну фарбу. Не потрібно тримати надто довго – лише щоб був видимий фон. (Порада – розписувати потрібно того ж дня, щоб фарба не була надто довго на поверхні). Сушимо писанку у серветці.

Спочатку яйце стає чорним

Крок 4. Писачком наносимо контур на поверхню. Складність полягає у тому, що на темному тлі погано видно, тому треба трохи призвичаїтися. Деталі краще робити «замкнутою лінією», без обривів, щоб потім фарба не розтікалася і мала природній контур.

Це будуть контури

Крок 5. Тепер найцікавіше. Щіточкою і миючим засобом/зубною пастою ми ЗМИВАЄМО чорний шар. (Порада – вибирайте яйце з гладкою поверхнею, бо що пористішою вона буде, то більше «шансів», що фарба змиється не повністю. Хоча це не страшно, маленькі чорні цяточки можуть навіть комусь сподобатися). Яйце сушимо. Отримуємо цікаве рельєфне зображення за рахунок воску; топити на вогні ми його не будемо.

Отримуємо ось такий сюрприз :)

Крок 6. А тепер – найвеселіший етап. Тоненьким пензликом наносимо фарбу (анілінову, для писанок) за принципом розмальовки. Згадуємо дитинство! Кожна ділянка повинна добре підсихати, щоб не розмастилася фарба. Розписуйте писанку, тримаючи її у серветці, а не на голій руці.

Починаємо додавати кольори

Поступово розфарбовуємо все яйце

Крок 7. Останній крок – необов’язковий, але я його раджу з кількох причин: лак дає блиск і ще більше підкреслює рельєфність зображення. Плюс – це консервує віск, а фарба «оживає». Для лакування писанок, напевно, є спеціальні лаки, але для себе я відкрила… звичайний прозорий лак для нігтів (знаю, що професійні писанкарки мене засміють :)). Знімаємо восковий корок і нанизуємо писанку на тонку бамбукову паличку (або щось відповідне) і лакуємо. Кілька годин на сушку – і вуаля! Писанка готова.

Нанизуємо яйце на паличку, беремо лак...

І лакуємо!

Зазначу, що основним контуром може бути не лише чорний, а будь-який колір. Це дарує неозорі творчі можливості та несподівані рішення!

Усім натхнення і радісної, світлої підготовки до Великодня!

Дякуємо за чудовий майстер-клас майстрині Олені Лабуньці! Нагадаємо, що зв’язатися із нею можна за електронною адресою olabunka(песик)yahoo.com
***

Спонсор запису:

Немає часу шукати потрібний товар? Нестандартний сервіспропонує новий підхід: ви вказуєте, що шукаєте, а потім продавець сам передзвонює вам та робить пропозцію! Все, що потрібно зробити вам, - це обрати товар!

Метки: