Майстер-клас: об`ємний декупаж
Робимо «полуничну» дощечку!
Декорувати речі звичайним декупажем ми вже вміємо – за допомогою цієї техніки буденну банку можна перетворити на яскравий предмет інтер’єру А от сьогодні під керівництвом майстрині Олени Лабуньки спробуємо прикрасити дощечку ще й опуклими елементами. Нічого складного в цьому немає, хоча декупажний процес стає дещо довший і складніший… Ну що, до роботи!
Для того, аби прикрасити дощечку об’ємними полуницями, нам будуть потрібні: дерев’яна дошка, дві серветки з однаковим зображенням, білий акриловий ґрунт, декупажний клей, акриловий лак, біла полімерна глина (пластика), яка самостійно твердіє, акриловий контур (золото чи бронза), ножиці, пензлі, голка чи цвях для моделювання.
Крок 1. Губкою чи пензлем наносимо на дошку білий акриловий ґрунт. Чекаємо, поки він повністю висохне.
Крок 2. Вирізаємо зображення з першої серветки, знімаємо тонкий надрукований шар і за допомогою декупажного клею і м`якого пензлика наносимо зображення на поверхню. Чекаємо, поки клей повністю висохне.
Крок 3. Відділяємо полімерну глину маленькими шматочками. Основну масу тримаємо герметично закритою, оскільки вона швидко обвітрюється і сохне.
Крок 4. Формуємо пласкі «полунички» – спочатку «на око», а потім доліплюємо на самому зображенні. Перед нанесенням зліпка на поверхню пензлем зволожуємо її декупажним клеєм і «по-мокрому» розрівнюємо, притискаючи зліпок. При цьому обов`язково залишаємо краї зображення вільними – глина не повинна доходити до країв на 1,5-2 мм.
Крок 5. Відразу, поки глина пластична, голкою чи цвяхом робимо невеликі заглиблення на «полуничці», формуємо її. Крім того, це додатково закріпить глину на поверхні.
Крок 6. Чекаємо, поки глина повністю затвердне. Ідеально – вичікуємо добу, але оскільки площа нанесення невелика, то достатньо залишити дошку на ніч.
Крок 7. Якщо глина після повного висихання не зовсім біла, а сірувата, наносимо на рельєф білу акрилову фарбу. Чекаємо, коли висохне.
Крок 8. З другої серветки вирізаємо ідентичні зображення, обрізаючи зелені «хвостики» і залишаючи лише те, що буде об’ємним.
Крок 9. Накладаємо зображення на рельєф, притискаємо, злегка формуємо пальцями і наносимо на всю поверхню декупажний клей. Звертаємо увагу на заглиблення і краї, швидко і обережно розрівнюємо все пензлем.
Крок 10. Якщо раптом звідкись «виглядає» біла глина - обережно «заліплюємо» цю діляночку маленьким шматочком серветки. Чекаємо, поки все висохне.
Крок 11. Лакуємо дошку у кілька шарів.
Крок 12. Акриловим контуром (золото чи бронза) наносимо цяточки – «зернятка» на поверхню «полуничок».
«Полунична» дощечка готова! Гордо несемо вішати її на кухню
За допомогою об’ємного декупажу можна зробити ще й таку дощечку:
Дякуємо майстрині Олені Лабуньці за чудовий майстер-клас із об’ємного декупажу!
(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Хотите отдохнуть в Крыму, поесть спелых ягод и фруктов? Лучшие коттеджи Феодосии и Ялты ждут вас!- отличный способ забыть о работе!
Метки: декупаж