Майстер-клас: осінній кракелюр

Вівторок, 8 Листопада, 2011

Декорування пляшки з ефектом тріщин

Пляшка, декорована декупажем та кракелюром

Робити декупаж ми вже вміємо: і звичайний, і об’ємний. А сьогодні спробуємо зістарити поверхню за допомогою двокомпонентного кракелюру: два хімічні розчини допоможуть нам створити декоративні тріщини.

Для створення кракле (так називають результат кракелюру) ми візьмемо: порожню пляшку, малярну стрічку, акриловий ґрунт (колір слонової кістки), тришарові серветки із зображенням осіннього листя, клей для декупажу, пензлик для клею, кухонну губку, акриловий лак, дві пляшечки кракелюру (одна з них – гуміарабік Gomma Arabica, друга – шелак Lacca Decerata), пасту для позолоти, ножиці та пластикову тарілку.

Лаки для кракелюру

Крок 1. Спочатку протираємо пляшку рідиною для миття вікон, щоб прибрати зайві жиринки та відбитки пальців. Після цього відмотуємо трохи малярної стрічки та заклеюємо нею горло пляшки. За нього ми будемо тримати пляшку впродовж всього процесу декорування, тож у результаті горло вийде прозоре й не розфарбоване.

Малярна стрічка згодиться для горла пляшки

Крок 2. Тепер беремо кухонну губку, вичавлюємо на неї трохи акрилового ґрунту та наносимо на пляшку, ніби хлопаючи її. Звісно, можна обійтися й без кухонної губки – нанести фарбу пензлем або навіть розпиливши її спреєм (у магазинах для творчості можна знайти акриловий ґрунт у флаконі). Після нанесення першого шару фарби ставимо пляшку набік та чекаємо 20 хвилин, поки вона висохне.

Акриловою фарбою покриваємо пляшку

Крок 3. Тим часом, беремо ножиці й вирізаємо з серветки зображення листя. Тут нам більше підійдуть манікюрні заокруглені ножиці – ними легше вирізати з серветки маленькі деталі. Вирізавши листя, знімаємо два нижні шари серветки – вони нам не знадобляться. Для роботи візьмемо лише верхній шар, на який нанесено малюнок.

Вирізаємо листя з серветки

Крок 4. Якщо акрилова фарба на пляшці вже висохла, покриваємо її ще одним шаром такої самої фарби, аби на пляшці не було просвітів. Чекаємо, поки фарба висохне.

Покриваємо пляшку другим шаром акрилової фарби

Крок 5. На суху поверхню пляшки можемо клеїти листя, яке ми вирізали з серветки. Прикладаємо листочок, занурюємо пензлик у клей для декупажу та наносимо його прямо зверху серветки, розгладжуючи можливі зморшки.

Прикладаємо листя

Крок 6. Намагаємося гарно розмістити на пляшці інші листочки, так само приклеюючи їх до поверхні.

Клеєм для декупажу клеїмо серветку

Крок 7. Один бік пляшки у нас будуть прикрашати листочки червоних відтінків, а інший – жовтих. Покриваємо пляшку акриловим лаком ы сушимо. Як ви здогадалися, до цього моменту ми робили звичайний декупаж :)А тепер розпочнеться етап створення декоративних тріщин за допомогою кракелюрного лаку.

Покриваємо акриловим лаком

Крок 8. Беремо чисту кухонну губку (або її невеликий шматочок), та наносимо нею на пляшку один шар шелаку Lacca Decerata. Треба уважно слідкувати, аби шелаком була покрита уся пляшка: якщо залишити якусь частину поверхні без шелаку, згодом вона потемнішає та перетвориться на темну пляму. Покривши пляшку шелаком, відставляємо її набік, аби висохла. Потім таким самим чином покриваємо пляшку другим та третім шаром шелаку.

Шелак - нижній шар кракелюру

Крок 9. Коли пляшка з шелаком Lacca Decerata майже висохне, можемо братися за другий компонент кракелюру – гуміарабік Gomma Arabica. Майже суха поверхня – це поверхня, яка трошки липне до пальців, але при цьому на пальцях не залишається жодної краплини «хімії». Отже, беремо пластикову тарілку, наливаємо у неї трохи гуміарабіку, занурюємо туди кухонну губку та наносимо на пляшку. Добре слідкуємо, щоб речовина була нанесена на усі ділянки пляшки. Після цього можна пальцями (круговими рухами) легенько втерти гуміарабік у поверхню – робити це варто доти, доки поверхня не стане липнути до рук. Тепер відставляємо пляшку на бік та чекаємо, поки не ній проявляться тріщини. Для цього може знадобитися й декілька годин, тож краще залишити пляшку тріскатися на ніч, а зранку продовжити декорування.

Гуміарабік - другий компонент кракелюру

Крок 10. Бачимо, що на пляшці проявилися легенькі тріщини. Для того, щоб їх було добре видно, починаємо втирати у них золотаву пасту. Звісно, зображення листків оминаємо – покриваємо пастою лише простір між листками.

Втираємо позолоту у тріщини

Крок 11. Тепер ставимо пляшку під струмінь ледь теплої води, намилюємо її та миємо. Разом з другим компонентом кракелюру – гуміарабіком Gomma Arabica – змивається й частина позолоти. А ось та позолота, яка встигла «залізти» у тріщинки, залишається і вдало підкреслює зістарену поверхню. Тепер нам залишається лише висушити пляшку та покрити її фінальним шаром акрилового лаку. Осіння пляшка, декорована за допомогою кракелюру, готова!

Змиваємо гуміарабік з позолотою

Ваша Vikaho.

***

Спонсор запису:

За осенью прийдет зима, к которой нужно подготовиться как следует! Для того чтобы хорошо отдохнуть нужнои отправиться в горы!

Метки: