Майстер-клас: слінгонамисто з квіткою
Як обв’язати намистини та зробити з них слінгонамисто?
Останнім часом слінгонамиста стали незамінним аксесуаром молодих матусь. Ще б пак, адже прикраса з обв’язаних намистин не лише прикрашає жінку, а й приносить користь її малюку. Дитина може розважатися намистом, вчити кольори, форми та текстури з його допомогою та навіть масажувати собі ясна під час прорізування зубів. Тож сьогодні ми розкажемо, як робити слінгонамисто гачком.
Для того, щоб зробити слінгонамисто своїми руками, нам знадобляться: різнокольорова пряжа Alize, гачок №1 та дерев’яні намистини з буку: 2 шт. 24 розміру, 6 шт. 18 розміру, 4 шт. 12 розміру і 4 шт. 8 розміру коричневого кольору).
1. Спочатку в’яжемо гачком звичайний ланцюжок із п’яти петель. Для цього беремо гачок у праву руку і двічі обкручуємо ним пряжу Alize проти годинникової стрілки. Захоплюємо нитку та протягуємо її через петельку. Робимо п’ять звичайних петельок.
2. Встромляємо гачок у найпершу петлю, утворюючи коло. Пров’язуємо стовпчик без накиду – виходить кільце, яке й буде дном намистини для слінгонамиста.
3. Тепер плетемо гачком по колу. В кожній петлі треба зв’язати два стовпчики без накиду, щоб коло пропорційно збільшувалося.
4. В’яжемо так доти, доки плетене коло не стане дещо більшого діаметру, ніж намистина.
5. Коли ми побачимо, що дерев’яна намистина може запросто вміститися у в’язане «гніздечко», кількість петель треба припиняти збільшувати. Для цього в’яжемо стовпчики без накида в кожній петлі по одному разу.
6. Далі – зменшуємо кількість петель, щоб добре огорнути нитками намистину. Для цього в’яжемо стовпчики без накида через одну петлю.
7. Коли намистина обв’язана до кінця, робимо останню повітряну петлю та відрізаємо нитку. Ховаємо її хвостик всередину намистини, протягуючи гачком. Інші намистини для слінгонамиста в’яжемо таким самим чином, виходячи з їхніх розмірів. Пряжа в нас кольорова, тому усі намистинки вийдуть цікавих кольорів.
8. Слінгонамисто буде триматися не на звичайному ланцюжку чи шнурку, а також на плетеному. Тож в’яжемо ланцюжок зеленого кольору. Нам знадобляться навіть два ланцюжки, щоб міцніше трималося намисто. Шнурки для слінгонамиста плетемо повітряними петлями, поки вони не досягнуть потрібної довжини.
9. Для двох намистин зв’яжемо торочки, які зроблять кольорові кульки більш цікавими. Беремо світло-зелені нитки та гачком №1 починаємо плести таке саме коло, як плели і для намистин. В’яжемо петлю підйому, п’ять повітряних петель, стовпчики без накиду в кожну петлю двічі, поки коло не стане трохи більшим від намистини.
10. Тепер в’яжемо ажурні торочки: набираємо три повітряні петлі та проплітаємо стовпчик без накида в тій самій петлі, з якої починали. Після цього можна набрати дві повітряні петлі чи чотири і пров’язати їх в наступну петлю або через одну – це урізноманітнить візерунок.
11. В`яжемо ажурну торочку до кінця кола. Після цього закріплюємо нитку. Ось така виходить прикраса для намистини:
12. Робимо торочку для ще однієї намистини. Ми обв’язали усі намистини для слінгонамиста, тож час братися до збирання їх в одну прикрасу!
13. Щоб зібрати намисто, встромляємо гачок у намистину та протягуємо крізь неї плетений ланцюжок. Набираємо на подвійний ланцюжок усі заготовані намистини і тому порядку, в якому задумали.
14. Прикрашати наше слінгонамисто внизу буде плетена гачком квітка. Для того, щоб зв’язати їх, знову плетемо гачком зелене коло бажаного діаметру й обрізаємо нитку. Потім беремо бузкові нитки та встромляємо гачок у будь-яку петлю зеленого кола. Захоплюємо бузову нитку, робимо стовпчик без накида. Набираємо вісім повітряних петель, робимо стовпчик без накида через одну петлю. Плетемо так до кінця кола, обрізаємо нитку. Після цього робимо таку саму квітку, тільки меншого розміру та інших кольорів.
15. Ланцюжок слінгонамиста тягнемо гачком у двох місцях через нашу подвійну в’язану квітку. Таким чином ми зафіксуємо її на шнурку.
16. Ланцюжки, які тепер висять знизу намиста, прикрашаємо чотирма дерев’яними намистинами №8 і закріплюємо вузликами.
Ось таке слінгонамисто ми зробили своїми руками! Воно стане гарною прикрасою та розвиваючою іграшкою для малюка.
Також пропонуємо вам сплести гачком бабусин квадрат або навіть цілий плед із квадратів!
(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Покупайте самое качественноепо низким ценам! Этот благородный металл всегда был и остается в моде!
Метки: в'язання