Майстер-клас: сніжинка гачком
В`язана ялинкова прикраса
Майстер-класів із плетіння тут давненько не було, тож сьогодні будемо плести ялинкову прикрасу гачком. Плетену сніжинку можна почепити на ялинку за допомогою нитки (так само, як і скляні ялинкові прикраси), а можна сплести декілька однакових сніжинок гачком та поєднати їх у гірлянду.
Для створення в`язаної сніжинки нам знадобляться: будь-яка пряжа (можна взяти залишки ниток), гачок, який підходить їй за розміром, ножиці, ґудзики, голка та нитка для пришивання ґудзиків.
Крок 1. Беремо гачок та нитку й набираємо вісім повітряних петельок.
Крок 2. Замикаємо ці петлі у коло глухою петлею, пропускаючи гачок через першу петлю з ланцюжку. Це буде основа сніжинки гачком.
Крок 3. Плетемо першу петлю підйому.
Крок 4. Після цього обплітаємо усе коло п’ятнадцятьма стовпчиками без накиду. Разом із петлями ланцюга, обплітаємо також хвостик нитки. Сховали нитку у колі? Тоді обрізаємо її залишок.
Крок 5. Плетемо три петлі підйому та вплітаємо їх у найближче петлю «тіла» сніжинки гачком за допомогою петлі з одним накидом.
Крок 6. Тепер у кожну петлю сніжинки проти годинникової стрілки вплітаємо 31 петлю з 1 накидом, розташовуючи їх рівномірно по колу. На одну петлю виходить по два стовпчики з накидом.
Крок 7. Замкнувши коло, набираємо гачком три петлі підйому та одну повітряну петлю.
Крок 8. Тепер через кожну петлю пропускаємо стовпчик з накидом, набираємо повітряну петлю, знову плетемо стовпчик з накидом, набираємо повітряну петлю, і так – доти, доки не замкнемо коло.
Крок 9. Замикаємо коло глухою петлею.
Крок 10. Плетемо три повітряні петлі та вколюємо гачок через одну дірочку попереднього ряду (дірочки утворилися там завдяки накидам). Плетемо стовпчик без накиду.
Крок 11. Одразу після цього набираємо дев’ять повітряних петель і так само (через одну дірочку) виплітаємо стовпчик без накиду. Все коло плетемо, проводячи гачком через одну дірочку три петлі, дев’ять петель, три петлі, дев’ять петель, і так – до кінця кола.
Крок 12. Під «вушко» з трьома петлями пропускаємо стовпчик без накиду.
Крок 13. «Вушко» з дев’ятьма петлями обплітаємо петлями: спочатку плетемо сім петель з одним накидом.
Крок 14. Після цього, коли гачок перебуває на середині «вушка», робимо піко: набираємо три повітряні петлі та замикаємо їх, поєднуючи третю петлю з першою.
Крок 15. Продовжуємо обплітати «вушко» сніжинки гачком – плетемо ще сім петель з одним накидом.
Крок 16. Таким чином, обплітаємо усі «вушка»: ті з них, які містять три петлі, обплітаємо стовпчиком без накиду, а ті, які містять дев’ять петель, – чотирнадцятьма стовпчиками з одним накидом та піко між сьомим та восьмим стовпчиками. Для того, щоб замкнути коло, плетемо глуху петлю. Обрізаємо нитку та затягуємо її гачком. Сніжинка майже готова!
Крок 17. У нашої сніжинки вийшло шість пелюсток, тому беремо шість підготованих ґудзиків. Ближче до центру сніжинки пришиваємо ґудзики, розташовуючи їх симетрично. Плетена гачком сніжинка готова! Прилаштувати її на новорічну ялинку дуже просто – можна причепити за допомогою її «дірявих» промінців, пропустити через один з промінців нитку чи стрічку або ж сплести багато таких сніжинок і поєднати їх у святкову гірлянду.
Веселих приготувань до Нового року!
Це був майстер-клас від Vikaho
***
Спонсор запису:
Новогодний декор нужно начинать с елки. Сейчас в моде : они берегут окружающую среду и, кроме того, на них очень красиво выглядят новогодние украшения.
Метки: в'язання