Майстер-клас: теплий ажурний шарф

Понеділок, 25 Жовтня, 2010

Сьогодні ми пропонуємо вам проглянути урок з плетіння осіннього шарфа спицями. Зробити його зовсім не важко: варто лише мати потрібні матеріали, терпіння та декілька вільних вечорів.

Теплий шарф для холодної погоди

Для того, щоб зв`язати шарф, нам знадобляться: приблизно 100 грам ангорської пряжі, спиці №6, гачок (зручного для вас розміру), ножиці та кружальця для виготовлення кутасиків.

Крок 1. Набираємо на спиці 62 петлі. Такою буде ширина ажурного шарфа. Власне, вона може бути меншою або більшою – головне набрати кількість петель, що ділиться на 3 та додати ще 2 петлі (для початку та кінця ряду).

Ціла купа пряжі

Крок 2. Плетемо перший ряд шарфа спицями: першу петлю знімаємо, робимо накид, наступну петлю проплітаємо лицьовою, дві наступні – разом виворотною петлею. Проробляємо цей «фокус» знову і знову (накид, лицьова, дві виворотні разом), аж до останньої петлі. Її проплітаємо виворотною.

Початок роботи

Крок 3. Таким самим чином плетемо другий, третій і всі наступні ряди шалика. Плести можна до нескінченності, але бажано все-таки зупинитися десь після двох метрів «полотна». Коли шарф набув бажаної довжини, закріплюємо останній ряд і налаштовуємося на крутіння кутасиків. Це буде довго…

Ось таке плетиво виходить

Крок 4. Якщо ви не знаєте, як зробити кутасики, ми вам допоможемо. Беремо наш «прилад» для виготовлення китиць. Кружальця, які ви бачите на фото, призначені для кутасиків трьох розмірів. Вони продавалися у звичайному рукодільному магазині за 15 грн.

Без гачка буде важко

Крок 5. Отже, обираємо кружальця потрібного для нас розміру – 3 сантиметри у діаметрі. Беремо дві однакові частинки «пристрою», затискаємо між ними невеликий шматочок нитки (десь 15 см.). За допомогою цієї нитки ми потім будемо кріпити китиці до шарфа, тож переконайтеся у її міцності. Після цього відріжте приблизно 2 метри нитки (так, саме стільки «з’їсть» один кутасик!) та починайте намотувати її на кружальця за допомогою гачка. Ось так:

Обережно протягуємо нитку

Ангорське "коліщатко"

Крок 6. Коли увесь відріз пряжі намотаний, нам треба взяти два кінчики тої нитки, яку ми затискали кружальцями з самого початку, та зав’язати їх у вузлик.

Без вузлика - нікуди!

Крок 7. Зав’язали? Тепер розрізаємо краї намотаної нитки по периметру кружалець.

Різати треба рівно

Крок 8. …І якомога міцніше затягуємо вузлик, який ми зав’язали у шостому кроці.

Затягуємо "талію" китиці

Крок 9. Тепер нам треба зняти кружальця. Робити це треба обережно, щоб не витягнути з кутасика нитки.

Звільняємо кутасик

Крок 10. Ще раз сильно затягуємо вузлик. Протягуємо кінчики цієї нитки перпендикулярно до лінії, яка перев’язала китицю, і зав’язуємо ще один міцненький вузол.

Перший вузлик

Другий вузлик

Крок 11. Для завершення кутасика робимо для нього міцну «ніжку»: кінчиками нитки зав’язуємо багато-багато вузликів, один за одним. Залишилося зовсім трошки роботи – зробити ще штук десять кутасиків :)Якщо вони вже готові, переходимо до останнього кроку.

Багато-багато вузликів :)

Крок 12. Приплітаємо кутасики до ажурного шарфа гачком. Для цього обираємо будь-яку дірочку в ажурному шалику, протягуємо крізь неї один кінчик «ніжки» китиці та зв’язуємо з другим кінчиком. На це піде зовсім небагато часу, тож ми вже на фініші!

Тут теж потрібен гачок

І знову вузлик

Ми зв`язали ось такий ажурний шарф спицями:

Шалик для Білосніжки :)

Замотуйтеся тепліше і не хворійте! ;)

(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Спонсор запису:

Ищите интересную телепрограмму? Для этого уже не нужно бежать в киоск: ждет вас в интернете! Здесь можно найти любые фильмы, сериалы, и аже посмотреть их онлайн.

Метки: