Майстер-клас: трипільська скринька
Декорування скриньки яєчною шкаралупою
За допомогою сучасних матеріалів можна створити не лише новомодні вироби, а й речі у стилі давніх епох. Приклад тому – наша трипільська скринька, оздоблена прадавніми знаками та декоративними тріщинами. Для створення цього виробу ми озброїлися символами трипільської культури, яєчною шкаралупою та матеріалами для кракелюру.
Матеріали для скриньки у стилі Трипілля:
Пластмасова баночка з-під крему, акриловий ґрунт кольору «слонова кістка», кухонні губки, клей ПВА, яєчна шкаралупа, малярна стрічка, акриловий лак, набір для двокомпонентного кракелюру (шелак та гумміарабік), паста з ефектом бронзи, ножиці та олівець. До роботи!
1. Спочатку обклеїмо горловину баночки малярною стрічкою. Це потрібно зробити для того, аби фарбування вийшло охайним, а сама фарба не потрапила на різьбу (адже її ми плануємо використовувати за призначенням – закручувати кришкою).
2. Наступний крок – звичний для будь-якого декупажу. Нам потрібно зробити з блакитної баночки бежеву, тож наносимо на неї акриловий ґрунт. Вичавлюємо трохи фарби з тюбика на кухонну губку та фарбуємо поверхню. Таким самим чином наносимо шар фарби і на синю кришку. Коли фарба висохне (для цього знадобиться 15-20 хвилин), покриваємо обидві поверхні ще одним шаром ґрунту, щоб колір вийшов більш насичений.
3. Якщо фарба вже висохла, беремо простий олівець та малюємо на баночці приблизні обриси трипільських символів. Для цього зображуємо хвилясту рисочку, що повторюється.
Готуємо яєчну шкаралупу для мозаїки
Ми хочемо прикрасити скриньку трипільськими кольорами, тож беремо темно-коричневу шкаралупу, яку зберегли від фарбування крашанок цибулинним лушпинням. Для того, щоб викласти мозаїку з яєчної шкаралупи, нам треба висушити усі шматочки та здерти з внутрішньої частини плівку. Матеріал готовий, тож можемо продовжувати декорування!
4. Розкладаємо перед собою шкаралупу різних розмірів та відтінків (з різних яєць). Можна пальцем притиснути декілька частинок, щоб ще більше подрібнити їх: під час викладення мозаїки нам знадобляться і дрібні шматочки, і більші. Змащуємо клеєм ПВА край хвилястого символу, прикладаємо шматочок яєчної шкаралупи та притискаємо його.
5. Таким чином клеїмо до скриньки яєчні дрібки – викладаємо з них мозаїку у вигляді трипільського знака.
6. Краще за все робити мозаїку таким чином: спочатку приклеїти великі елементи, а потім по краях доповнити їх маленькими.
7. Декорувавши банку, беремо до роботи кришку майбутньої скриньки. Олівцем малюємо на ній трипільський орнамент з колами: це будуть три «бублики» один навколо іншого.
8. Викладаємо на кришці мозаїку з яєчної шкаралупи та клею.
9. Завершуємо етап з мозаїкою – покриваємо баночку та її кришку акриловим лаком, щоб укріпити малюнок.
Як зробити кракелюр?
10. Для більш завершеного і старовинного вигляду нам треба декорувати скриньку штучними тріщинами – кракелюром. Будемо використовувати двокомпонентний (двофазовий) кракелюр, для якого потрібні дві баночки зі спеціальними емульсіями. Спершу використовуємо перший компонент – шелак. Наносимо його на чисту кухонну губку, а з неї – на баночку та кришку. Через 10-15 хвилин речовина висихає, і після цього ми одразу наносимо другий шар шелаку. За ним – третій. До речі, окрім кракелюрного ефекту, цей лак надає поверхні більш жовтого, «старого» кольору.
11. Не варто чекати, поки третій шар шелаку висохне повністю – він має трошки прилипати до пальців. Одразу після появи цього ефекту берему чисту губку та з її допомогою наносимо на поверхні другий компонент кракелюру – гуміарабік. Ця речовина буде сохнути декілька годин (від 2 до 5) і протягом всього цього часу «розриватиме» шелак тріщинами.
12. Через декілька годин можемо побачити тріщинки, які з’явилися на баночці та кришці. Проте їх погано видно – варто підкреслити цей ефект за допомогою бронзової пасти. Пальцем наносимо пасту на поверхні, добре втираючи речовину у тріщинки. Повністю покриваємо скриньку бронзою.
13. Тепер змиваємо верхнє покриття, купаючи банку та кришку у воді з милом. Завдяки цьому змивається верхній шар кракелюру (гуміарабік) та бронзове покриття, що не потрапило до тріщинок. Готову висушену скриньку покриваємо двома шарами акрилового лаку. Трипільський сувенір готовий!
(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Выбирайте качественное по низким ценам, если вас интересует остекление балкона в Москве!
Метки: рідкісні техніки