Майстер-клас: валяні чобітки для ялинки
Вовняні валянки своїми руками
Сувенір, який ми сьогодні зробимо, – це ялинкова прикраса, що не б’ється, - валянки з вовни. Майстер-клас із мокрого валяння для відвідувачів made-in-ukraine проведе хмельницька майстриня Ляля Головата, яка виготовила вже багато-багато чарівних речей.
Для створення валянок своїми руками нам будуть потрібні: вовна у вигляді вати (зеленого та білого кольорів), шаблон чобітків, виготовлений із підкладки під ламінат (її можна купити у будівельному магазині), плівка з повітряними кульками, москітна сітка, старий махровий рушник, пляшка з-під води, у кришці якої треба зробити 3-4 дірки, рідке мило (дитяче) та гаряча вода, які треба залити у пляшку та збовтати. Для прикрашання валянок використаємо бісер, сріблясту нитку, мононитку та ножиці.
Крок 1. Відриваємо вовну маленькими шматочками та викладаємо на шаблон валянок. Низ робимо зеленим, серединку – білою. Викладаємо шматочки вовни тонкими прядками в три шари.
Крок 2. Поливаємо нашу заготовку, яку ми зробили під валянки, гарячою мильною водою – вона має зміцнити виріб.
Крок 3. Обережненько перевертаємо шаблон на інший бік та підгинаємо кінці, починаючи із середини. Ось так, як на фото:
Крок 4. Знову викладаємо зверху вовну у три шари та поливаємо водою. Після цього ще раз перевертаємо заготовку та охайно підгинаємо кінці.
Крок 5. Накриваємо нашу заготовку москітною сіткою та починаємо легенько гладити майбутні валянки зверху. Трохи згодом посилюємо тертя.
Крок 6. Знімаємо сітку, тільки-но волокна вовни між собою трохи зчепляться. Накриваємо плівкою і починаємо валяти через плівку, посилюючи натиск.
Крок 7. Тремо нашу заготовку по плівці із кульками. Не забуваємо, що терти потрібно усі поверхні.
Крок 8. Тепер треба змінити локацію: переносимо наші саморобні валянки до ванної кімнати. Там «купаємо» їх під гарячою водою, додаючи мило. Тремо заготовку та промиваємо холодною водою.
Крок 9. Складаємо нашу заготовку валянок вдвоє та акуратно розрізаємо навпіл. Шаблон нам вже не знадобиться, тож витягаємо його.
Крок 10. Знову додаємо мило та гарячу воду і валяємо чобітки зсередини та зовні, надаючи їм бажаної форми. Виполіскуємо мило та отримуємо готовий виріб, який тепер треба висушити.
Крок 11. Якщо валяні чобітки вже висохли, беремося за прикрашання Обшиваємо їх бісером на свій смак. Наша майстриня вирішила прикрасити чобітки зеленим стеклярусом та білим бісером, але можна обрати будь-які кольори оздоби.
Крок 12. Причепурили валянки? Тепер пришиваємо до них сріблясту нитку, за допомогою якої можна буде повісити ці іграшки на ялинку. Новорічний сувенір готовий!
До речі
На виготовлення вовняних чобітків у вас може піти близько двох годин. Коли «наб’єте руку» процес пришвидшиться і становитиме хвилин сорок.
Після зимових свят Ляля Головата радить не викидати чобітки: краще віддати їх маленькій дівчинці, аби та могла взути свою улюблену ляльку.
P.S. Ляля Головата виготовляє не лише міні-чобітки, а й різноманітні прикраси з вовни. Подивитися на її чарівні брошки, кольє та шарфи можна тут: lala-golovata.livejournal.com
А з питань придбання валяних речей варто звертатися на електронну адресу майстрині: golovata(песик)gmail.com
(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
Метки: валяння