Народне малярство Віктора Наконечного
У Києві стартує мистецька виставка
12 червня о 17:00 у столичній галереї «Світлиця» відбудеться відкриття виставки художника Віктора Наконечного «Мій рідний край – моє Поділля». Тут можна буде побачити роботи митця, які відображають подільські обряди й традиції, а також символіку народного мистецтва.
«Неординарний талант митця щасливо розвинувся на Вінниччині, у славнозвісному осередкові художньої вишивки і ткацтва – селі Клембівці, – розповідають у галереї. – Вияв хисту до малювання художник пов’язує з іменем батька. Вже на початку творчого самоутвердження у його картинах стала помітна схильність автора до філософських узагальнень, звернення до національних традицій».
У техніці олійного та станкового живопису пан Наконечний створив величезну кількість картин, частину з яких і побачать відвідувачі галереї «Світлиця». За словами організаторів виставки, у своїй творчості митець уміло поєднав традиції народного малярства й академічний живопис. Сам же Віктор Наконечний про свою творчість говорить так: «Картини народжуються через пережите, вони мають викликати у глядача думки й сльози. Тоді це – справжнє мистецтво».
Виставка «Мій рідний край – моє Поділля» триватиме у Галереї народної творчості та декоративно-ужиткового мистецтва «Світлиця» з 12 червня. Адреса галереї: Київ, вул. Лаврська, 21.
До речі
Серія картин Віктора Наконечного, яка експонується у Національній спілці майстрів народного мистецтва України, а також в Українському центрі народної культури «Музеї Івана Гончара», була відзначена премією імені Катерини Білокур 2000-го року. Того ж року за значний особистий внесок у розвиток українського традиційного народного мистецтва, високий професіоналізм, наполегливість у збереженні національної самобутності і культурних традицій художнику було присвоєно звання «Заслужений майстер народної творчості України».
(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Якщо вас цікавить коротка біографія художника або опис його творів, зайдіть наі отримайте корисну інформацію щодо живопису!