Натхненні позитивом
До Києва привезли витвори донецьких митців
Яскраві, життєрадісні та нестандартні – такими постали роботи майстрів із Донецька перед очима столичних поціновувачів мистецтва. У виставковому залі Національного музею українського декоративного народного мистецтва можна побачити неповторні ювелірні прикраси, текстильні панно, скульптури та об’ємну кераміку.
Майстер ювелірної справи Сергій Аленгоз презентував на виставці свої чарівні підвіски та кольє у давньогрецькому стилі. Ще б пак, адже сам митець має грецьке коріння! «Роботи просто унікальні! – оцінює столичний ювелір Віталій Хоменко, розглядаючи прикраси донецького колеги. – Одразу видно, що у майстра є свій неповторний стиль!» Сергій Аленгоз використовує для своїх робіт срібло, золото, цирконій, альпініт та прикрашає ці матеріали гравіюванням.
Дуже оригінальні також і роботи художниці по шовку Олени Григор’євої. Її картини – різнокольорові, проте домінують жовтогарячі яскраві відтінки. Ними майстриня батику вимальовує казкових птахів та звірів. «Я цим живу, – пояснює пані Олена. – Надихаюся позитивом. Крім того, сам порив до творчості, прагнення зробити певну роботу – це вже сам по собі позитив».
Порцелянові витвори Наталії Пензіної, покриті глазур’ю, поєднують у собі непоєднуване. Округлі форми скульптур раптом переходять у гострі – здається, що ними навіть можна поколотися. Але цього вимагає й тематика робіт: її композиції, презентовані у Києві, називаються «Степові коні» та «Морський штиль».
Текстильна частина виставки виглядає дуже нетрадиційно. Майстриня Наталія Максимова працює у змішаній техніці, тож її велетенський триптих «Нестерпна легкість думки», для якого відвели окрему стіну, містить колажі й аплікацію різними матеріалами. Грубий папір межує з тонесенькою тканиною, а чіткі обриси людини переходять у ледь помітні хвилясті волокна.
Серію «Знаки», до якої входять також три роботи, Наталія Максимова з різних за кольором та текстурою матеріалів. Незвичне видовище притягує відвідувачів, наче магніт: кожну деталь аплікації можна розглядати дуже довго.
Керамічне мистецтво презентує на виставці ціла мистецька родина: заслужений художник України Юрій Петрушкін, його донька Ірина Васильєва та зять Геннадій Васильєв. Усі їхні роботи виконані у техніці рельєфної кераміки – оздоблені шамотом. Витвори творчого подружжя тяжіють до глибинних роздумів та духовної тематики, а от пан Петрушкін додає до робіт іронічну нотку.
Незабаром читайте на сайті Made In Ukraine інтерв’ю з Іриною Васильєвою, у якому майстриня розповість про особливості роботи кераміста!
Відвідати виставку донецьких митців можна до 6 листопада. Адреса музею: Київ, вул. Івана Мазепи, 21, корпус 2. Телефон для довідок: (044) 280-36-93.
***
Спонсор запису:
Собираетесь в бизнес поездку в Донецк, Киев, Харьков, Одессу или другойкрупный город, но не знаете, где остановиться на ночь? Лучше всего - . Найти хорошие предложения посуточной аренды квартир можно на специальном сайте объявлений.
Метки: живопис, кераміка, рідкісні техніки, скульптура, ювелірне мистецтво