Панчішні вироби своїми руками
Колготи, шкарпетки, різноманітні гольфи та легінси – усі ці речі, бодай частково, є необхідною частиною нашого гардеробу. Причому, деякі з них настільки універсальні, що підходять одночасно для чоловіків і жінок або жінок і дітей. А чи знаєте ви, скільки варіацій виготовлення панчішних виробів своїми руками дає вам хендмейд? Звісно, такі модні ниніви не зможете виготовити самі - їх краще купити. Але давайте разом розберемо, які з панчішних виробів можна створити своїми руками!
Плетені шкарпетки. Шкарпетки можна плести у різноманітний спосіб – спицями, гачком, з тонких ниток або більш теплих, ажурні, з малюнком або однотонні. Шкарпетки, які ви бачите на фото, плете майстриня Наталя Долгова з Києва, використовуючи звичайні спиці. Це дитячі шкарпетки, тому для них використовуються тонкі гіпоалергенні нитки, а верх виробу прикрашають фігурки снігових баб. Навчитися плести шкарпетки своїми руками дуже просто: для цього треба лише запастися спеціальними спицями, пряжею та часом. Ну а далі – справа за інструкціями, яких зараз безліч у платному і безплатному варіантах.
Шкарпетки з флісу. Шкарпетки ручної роботи можна не лише плести, а ще й шити з трикотажних полотен! Наприклад, із флісу – тканини, якій притаманний теплий «пушок» з одної або двох сторін. На цьому фото з сайту pinterest.com ми бачимо, що зшити такі шкарпетки дуже просто – на це піде лише кілька швів. Проте будьте обережні: не всім підходять шкарпетки з синтетичних матеріалів! Окрім того, фліс буває надто щільний – для шкарпеток такий не підходить, адже добряче перегріває ноги.
Легінси. Повнорозмірні лосини або коротші легінси запросто можна зшити самостійно на своїй домашній машинці! На фото – мої зимові легінси, які я зшила на звичайній машинці Janome, використовуючи трикотажний шов. Головне тут – правильно підібрати викрійку для свого розміру (щоб легінси не тиснули і не занадто «висіли») та тканину. Повністю натуральні трикотажній тканини для такої ролі не підійдуть: знадобляться лише стрейчеві, з додаванням еластану. У моєму випадку використаний стрейч-кулір з начосом на звороті.
Кальсони. Ця частина чоловічої спідньої білизни схожа на легінси, проте відрізняється верхньою частиною. Часто кальсони виготовляють із «кишенькою» для зручності користування, яка може бути «закрита» просто на запАх або на ґудзики. З фото з сайту gospodar.kh.ua бачимо, що у крої та пошитті чоловічих кальсонів також немає нічого надскладного.
Гетри. Гетри – це ніби плетені шкарпетки, але без стопи. Їх вдягають, зазвичай, восени, поєднуючи з невисоким взуттям. Таким чином, взуття ніби «подовжують» і додатково зігрівають литки плетеними панчішними виробами. Гетри підходять не всім: вони добре доповнюють кежуал-гардероб. Отож перед тим, як сплести пару тепленьких гетрів, добре подумайте, з яким одягом і взуттям зможете поєднати цей предмет гардеробу. Ці гетри (одна «шкарпетка» – у готовому вигляді, а інша ще на стадії зведення країв докупи) – справа рук також київської майстрині Наталі Долгової. Ви можете замовити у неї дещо подібне або ж створити таку красу самотужки!
(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.