Паперові відходи - це золото

Неділя, 7 Серпня, 2011

Микола Теліженко бачить сюжет витинанки у паперових обрізках

"Мелодія дикої моркви"

У столиці завершується виставка «Коло Миколи», на якій презентовані роботи найбільш знаного майстра витинанки Миколи Теліженка. Нині відомий витинанкар з Черкас розповідає нам про прадавні витинанки, які прикрашали одяг, про свої перші кроки у цьому мистецтві, а також про нюанси роботи з папером.

Микола Теліженко

Про зародження витинанки

- Більшість оберегів, зображених на українському одязі – на кептарях, кожухах – наші діди й прадіди вирізали ножицями, а потім вже прикріпляли. Це вже й була витинанка, хоча замість паперу використовували шкіру.

Фрагмент вириванки

Кажуть, що витинанка почалася тоді, коли виник папір. Але ж насправді це сталося раніше, адже спочатку вирізали з інших матеріалів.

"Дикі танці"

Про свою історію

- Витинанкою займаюся років дванадцять. Раніше я працював з каменем, деревом, керамічною пластикою. А потім вирішив реалізувати свої думки на папері. Витинанка – одна з найбільш швидких пластичних технологій, тож взявся за неї. Скільки робіт створив за цей час – не знаю. Щасливий з того, що не рахую своїх робіт.

"Крадені коралі"

Починав я з дерев життя – вони притаманні і світовому мистецтву, і окремо українському. Зробив десь сто дерев життя. Вирізав їх ножицями, тож це були симетричні витинанки. А потім вирішив, що треба вдосконалюватися, і почав робити складніші, асиметричні витинанки.

Частина триптиху "Холодний Яр"

Про роботу

- Одну витинанку можу робити один тиждень, а можу – один день. Буває складний сюжет чи багатофігурна композиція – звісно, така робота вимагає філігранності. Але загального «рецепту» для всіх робіт немає.

"Бабине царство"

Як закінчу витинанку, то на підлозі лежить багато обрізків. Насправді, паперові відходи для мене – це золото. Гляну на обрізки – а вони вже у нову витинанку складаються. Тоді поспішаю вже й цю витинанку закінчити, й нову почати. Витинанка мене тим і приваблює, що з паперу дуже цікаво складати композиції: воно лежить на підлозі, а ти дивишся – там вже коні скачуть! Не треба нічого й вигадувати.

(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Собираетесь посетить столицу Франции? Вам пригодится- очень полезная вещь для туристов!

Хотите болеть за любимую команду красиво? Тогда - это то, что нужно: закажите шарф со спортивным логотипом!

Плохое настроение всегда могут поднять . Особенно, если они подскажут, как правильно сфотографировать вашу любимую вещь.

Метки: