Печворк Джині Беєр

Неділя, 4 Вересня, 2011

Руками українських майстринь

Сплетіння кольорів

У Центрі української культури та мистецтва, який вчора відкрили у столиці, триває виставка панно, виконаних у техніці клаптикового шиття. Неймовірні печворкові роботи – копії витворів американської майстрині Джині Беєр, створені українськими любительками клаптиків.

Клаптикове панно

Джині Беєр – гуру печворку: її роботами надихаються, до її порад дослухаються, її хист та фантазія викликають захоплення у майстринь з усього світу. «Королева печворку» читає лекції у багатьох країнах, поширюючи ідеї клаптикового затишку.

Різнокольорове диво

У Центрі української культури та мистецтва розповідають, що Джині Беєр оразом з чоловіком, двома собаками та двома котами мешкає у містечку Грейт-Фолс біля Вашингтона. Їхньому будинку (Будинку Вільяма Ганнелла) більш як двісті п’ятдесят років. Це помешкання має давню історію та, подейкують, навіть власного «дружнього привида».

Палітра на тканині

Майстриня з чоловіком власноруч реконструювали старовинний будинок, намагаючись зберегти у ньому старовинний дух. Навіть до проектування саду Джині підійшла серйозно: зробила його у вигляді талісману.

Клаптикове шиття вражає

Захоплюватися печворком майстриня почала сорок років тому, коли жила в Індії та Непалі разом з батьками. Надихнувшись культурою Сходу та маючи під рукою трохи різнокольорових клаптиків тканини, вона створила роботу «Промінь Світла», яка стала її талісманом та принесла популярність.

Печворком можна прикрашати меблі

1978-го року це панно виграло головний приз Великого Американського фестивалю квілтінгу. Відтоді Джині розпочала кар’єру професійного квілтера – майстра із клаптикового шиття. Нині вона – автор десяти книг з печворку, лектор, дизайнер тканини та художник. Завдяки їй на світ з’явилися тисячі дизайнів тканин.

Печворк у всій красі

Джині Беєр стала першою жінкою-дизайнером, яка створила колекцію тканин виключно для печворку. Саме вона посприяла встановленню стандартів промисловості за якістю та підбором тканин в усьому світі.

Клаптики створюють орнамент

Співпрацюючи з RJR Fabrics, Джині Беєр щороку створює по шість колекцій тканин. Її найуспішніша колекція «Палетта Джині Беєр» містить більш як сто п’ятдесят тонів у повному спектрі кольору. Також майстриня випускає спеціальну бордюрну тканину для клаптикових панно та ковдр.

Квілт - печворкове панно

1996-го року Джині Беєр отримала нагороду Майкла Кайла – приз, заснований на честь покійного видавця The Quilt Digest Press. Ця нагорода дістається тим людям, які зробили найвагоміший внесок у легку промисловість. 1999-го року перший квілт Джині Беєр «Промінь Світла» був визнаний одним із найкращих клаптикових панно ХХ сторіччя.

Клаптикове шиття зблизька

Виставка робіт українських майстринь, створених за зразком витворів Джині Беєр, триватиме до 15 жовтня. Побачити клаптикове диво можна з понеділка по суботу (неділя – вихідний) за адресою: Київ, вул. Хорива, 19-в.

(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Ищете жилье, чтобы украсить его рукодельным декором? Обратите внимание на- возможно, там вы найдете квартиру своей мечты!

Метки: