Петриківці не мучать кішок

Вівторок, 3 Серпня, 2010

Знамениті пензлики з котячої шерсті не потребують великих жертв

У столичному Музеї гетьманства відкрилася виставка картин петриківського розпису. Від цих дивовижних робіт приміщення одразу набуло урочистого вигляду. Художниці Галина Назаренко та Валентина Міленко, які привезли свої картини до Києва, на презентації виставки провели майстер-клас для дітей та розкрили таємниці петриківського мистецтва.

"Синій птах" Галини Назаренко

Уроджениці найвідомішого селища Дніпропетровщини показують киянам лише частину своїх робіт. Серед них, щоправда, можна загубитися: тут і розмальовані ложки, і декоративні тарілки з дощечками, і сопілки, і статуетки, і нашийні прикраси… Але найбільше привертають увагу розвішані обабіч цих скарбів картини: петриківське мистецтво, «народжене» заради стінопису, тут виглядає дуже доречно.

Робота Валентини Міленко "Радісна зустріч"

Сюжети петриківських робіт – завжди сонячні: квіти, грона калини та казкові птахи просто-таки заманюють до свого світу. Кожна картина «зібрана» з дрібненьких деталей, вималювати які може лише справжній майстер.

Галина Назаренко «запасається» необхідними матеріалами та починає малювати. «Основні інструменти для петриківського розпису – це рогоза, піпетка та пензлик із котячої шерсті», – каже вона. Кожен інструмент використовують для своїх «завдань»: наприклад, провести тонесеньку лінію можна лише котячим пензлем. Для його створення треба зістригти пучечок шерсті зі звичайної безпородної кішки та прикрутити його до палички.

Пані Назаренко розкриває таємниці петриківки

«Про Петриківку іноді говорять, що там усі кішки – лисі, але це не правда, – сміється пані Галина. – Ми своїх кішок любимо!» Крім того, «сировину» для пензликів можна брати і від котів, тож «виробниче» навантаження рівномірно розподіляється по всіх представниках котячого сімейства.

Величенькі кола – такі, якими, наприклад, можна зобразити ягоди калини, – петриківці здавна малюють пальцями. Тож дівчатам з манікюром до петриківського розпису – зась. Більш сучасний замінник пальця – піпетка. Малювати варто її гумовим боком.

«Раніше на майстер-класах ми говорили дітям, щоб вони вчилися малювати пальцями. А вони так бешкетували і замазувалися, що довелося перейти до піпеток. Батьки були дуже «раді», – розповідає Галина Назаренко. – Піпетками діти користуються охайніше, тому тепер усі задоволені».

Виставку картин Валентини Міленко та Галини Назаренко можна відвідати до 15 вересня. Адреса Музею гетьманства: вул. Спаська, 16-Б.

(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***
Подяка:
Подготовьтесь к зиме, как следует - установитев своей квартире. Полы бывают разных видов, поэтому вы сможете выбрать именно такой, который вам подойдет.

Метки: