Підсвічник своїми руками
Майстер-клас: розпис на склі для лінивих
Ми вже вміємо робити свічки своїми руками – і не прості, а з декупажем. Але підсвічник, зроблений своїми руками, також не буде зайвий у господарстві. Тому пропонуємо вам розписати звичайну банку українським вишивальним орнаментом за допомогою спеціальних фарб. Вийде чудовий підсвічник в українському стилі!
Матеріали для розпису на склі
Для створення підсвічника своїми руками нам знадобляться лише деякі матеріали та інструменти: порожня чиста банка (можна взяти майонезну чи ще меншу – баночку з-під дитячого харчування), ножиці, роздрукований орнамент для вишивки (який хочемо перенести на підсвічник), блакитна фарба з ефектом скла в тюбику та золотава фарба для розпису на склі (також у тюбику).
Як нанести малюнок на скло?
1. Звісно, якщо ви – художник, то такого питання для вас не існує: можна запросто перемалювати орнамент, та й по всьому. Але для людей, не наділених художнім хистом, ця задача не така вже й легка. Тому ми застосуємо метод розпису на склі для лінивих.
Для цього беремо роздруковану схему для вишивання (або вирізку з рукодільного журналу – у нашому випадку це схема для чоловічої сорочки від журналу Настуня) та вирізаємо візерунок за контуром. Дуже важливо, щоб смужка зі схемою була такої висоти, яка би вмістилася у приготовану банку для підсвічника. Ширина орнаменту має бути така, щоб повністю огорнути банку.
2. Тепер скручуємо вирізану схему і закладаємо всередину банки таким чином, щоб орнамент нам було видно зовні. Для впевненості можна зафіксувати орнамент скотчем: так він точно не зрушить з місця.
3. Після цього можемо братися за розпис на склі! Для цього потрібно взяти блакитну фарбу з ефектом скла та почати робити крапковий розпис – орієнтуючись на вишивальний візерунок, крапками наносити його на скло. Фарба з ефектом скла сохне довго – мінімум 40 хвилин. Це все тому, що вона дуже густа. Але завдяки цій властивості фарба після висихання виглядає дійсно, як скло: крапки застигають прозорими об’ємними пухирцями.
Підсвічник з банки: продовжуємо роботу
4. Після висихання блакитної фарби можна наносити золотаву. Нею ми також робимо крапковий розпис на склі – малюємо частини орнаменту навколо блакитних крапок. Ця фарба сохне дещо швидше, але все одно нам доведеться почекати. Можна робити розпис на банці за двома схемами: або розписувати весь підсвічник одним кольором, чекати, щоб він висох, та наносити другий колір, або ж розділити банку наполовину і прикрашати обидві частини по черзі.
5. Фарба для скла дійсно прикрашає банку: крапковий малюнок стає об’ємний і надає підсвічнику цікавого вигляду. Якщо увесь орнамент вже перенесений на банку, можемо виймати з неї вирізку з вишивкою.
6. Додаткові крапки золотавого кольору наносимо по колу над орнаментом і під ним – це надасть оздобленню більш довершеного вигляду.
7. Ось такий вийшов підсвічник в українському стилі! Головне, що таку річ дуже просто зробити навіть без художнього таланту.
Залишилося поставити всередину банки будь-яку свічку та запалити її. Крапковий орнамент відблискуватиме цікавим мереживом у стилі української вишивки!
(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Якщо ви шукаєте дитячі товари, можете купити ліжечко, постільну білизну, дитячий одяг та слінги!
Метки: рідкісні техніки