Пластилін - дуже вдячний матеріал
Ганна Осадко розповідає про тонкощі створення пластилінової ілюстрації
Найкращий подарунок для дитини – книга. А книжка з гарними ілюстраціями, до яких хочеться доторкнутися, – це ж просто мрія будь-якого малюка! Саме такі малюнки для книг створює тернопільська художниця й поетеса Ганна Осадко. У її руках звичайний пластилін перетворюється на книжкову ілюстрацію з яскравими персонажами та милими дрібненькими деталями.
- Ганно, коли ви почати працювати із пластиліном (дитинство не рахуємо ) Яким був ваш перший пластиліновий витвір у дорослому віці?
- Уперше – в дорослому віці! – я почала ліпити пластилінові ілюстрації два роки тому. Це була дитяча книга Романа Скиби «Рибне місце». Для цієї книги я зробила дванадцять ілюстрацій з пластиліну. Малюнки виготовляла під готові тексти, тому мені не довелося особливо вигадувати
На пластилінових малюнках зобразила їжака, мамонта, кота, мишку, свинок, слона, крокодила, лисицю, бурундука, хом’яка…
- Як і чому ви зважилися на створення пластилінових ілюстрацій? Звичним книжковим картинкам не вистачало об’єму?
- Звичним ілюстраціям бракувало і об’єму, і оригінальності. Захотілося відчути себе Творцем, та замість глини, з якої Господь створив людину, я спробувала зробити власний – пластиліновий – світ. Світ, який близький і зрозумілий кожній дитині.
- Як на такий несподіваний крок відреагували видавці книг? Вашу ідею одразу схвалили чи поставилися зі скепсисом?
- Позаяк я уже вісім років працюю у видавництві, то проілюструвала вже понад сорок книг у найрізноманітніших техніках, то до моєї думки та нових ідей звикли прислухатися
Пластилін краще купувати у спеціалізованих крамницях
- Чи існують технологічні правила, від яких ви не відхиляєтеся, створюючи пластилінові ілюстрації?
- Пластилін назагал дуже «вдячний» матеріал, з нього можна зробити все, що завгодно, та й особливих технологічних правил немає. Одна лишень біда – він надто недовговічний і «тече» при високих температурах.
- З яким пластиліном ви працюєте?
- І з українським, і з англійським. Останній має значно більшу кольорову палітру.
- Якісний пластилін можна купити у будь-якому магазині з канцтоварами чи для цього потрібен спеціальний «шопінг»?
- Звісно, краще, купувати пластилін у спеціалізованих крамницях для художників, там і якість краща, і вибір більший. Але трапляються приємні винятки і у звичайній «канцелярці».
- Які інструменти допомагають вам створювати об’ємні пластилінові картини? Ці інструменти можна десь придбати чи вони недоступні творцям-початківцям?
- Інструменти – найпростіші! Звичайні пластмасові стеки, виделки, зубочистки…
- До якої основи найкраще чіпляється пластилін? Це обов’язково мусить бути картон?
- Так, основа повинна бути цупкою та великою, врахуйте – одна об ємна картина нерідко важить 3-5 кілограмів Я використовую поліграфічний картон, але можна скористатися й фанерою.
«Цікавіше ліпити щось нове»
- Наскільки довговічні картини з пластиліну?
- Щонайбільше – 1 рік
- Як зберігати такі витвори? Якщо вішати пластилінову ілюстрацію на стіну, то краще оформити її у раму зі склом?
- Я роблю із пластиліну книжкові ілюстрації, фотограф їх фотографує, верстальник накладає текст – і на цьому їхня безпосередня функція вичерпана. Я не вішаю ці картини на стіни, вони зазвичай мандрують зі мною на різноманітні майстер-класи чи книжкові виставки, аби читачі змогли власноруч «помацати» ілюстрацію та порівняти її з тією, яку вони бачать у книзі.
- Мабуть, пластилінова ілюстрація може бути таким собі трансформером-антистресом: ту саму деталь можна щодня змінювати, додаючи до картинки щось нове. Вам часто доводиться змінювати вже, здавалося б, завершені картини?
- Траплялося Але значно цікавіше ліпити щось нове, аніж переліплювати старе. Дасть Бог день, дасть і нове натхнення для нової картини.
- Що чекає на ваші картини з пластиліну у майбутньому? Чи плануєте ви впровадити свою техніку ще кудись, окрім ілюстрування книжок?
- Окрім книжкової ілюстрації, хочу виконати у цій техніці настінний календар, серію листівок до різноманітних свят. А взагалі, мене найбільше цікавлять ті техніки, які я ще не опанувала. Нові техніки, нові знання, нові враження! Тому зараз я почала нові проекти – книгу на склі та книгу з тканини.
* Фотографував ілюстрації Ганни Осадко фотограф Ростислав Крамар. Дякуємо!
***
Подяка:
Ищете для себя бесплатный сервер? Тогда выбирайтеи спокойно играйте в игры!
Метки: поробки