Презентація серпанкового одягу

Вівторок, 25 Червня, 2013

Стародавнє вбрання у Музеї Гончара

Одяг з серпанкового полотна

26 червня о 18:00 у Музеї Івана Гончара в Києві почнеться презентація відтвореного жіночого серпанкового костюму. Тут можна буде побачити одяг, пошитий зі серпанку, який відтворили сучасні ткалі.

Відвідувачам презентації покажуть два повні жіночі серпанкові строї. Прототипом цього одягу став стрій зі села Крупове Дубровицького району Рівненської області. Серпанкову тканину в наші дні відтворили у майстерні історичного ткацтва «Легенди Волині», що розташована в місті Радивилів Рівненської області (Рівненщина славиться любов’ю до ткацтва – взяти хоча би фестиваль Волинське Віче). Для цього майстриням знадобилося три роки – впродовж цього часу вони пробували відтворити старовинний спосіб ткання.

Також на київській презентації продемонструють повні серпанкові строї та намітки з колекцій Сарненського та Рівненського історико-краєзнавчих музеїв, з Музею Гончара та приватних колекцій. Любителям сучасного одягу в етно-стилі сподобається весільне вбрання, зшите з серпанкового полотна.

На презентації виступатимуть керівник ГО «Центр відродження та дослідження Волині» Володимир Дзьобак, директор Сарненського історико-етнографічного музею Раїса Тишкевич, заступник директора з науково-фондової роботи НЦНК «Музей Івана Гончара» Юрій Мельничук та, звісно ж, майстрині-ткалі Мар’яна і та Наталка Пуха.

Неодмінно завітайте до Музею Гончара на презентацію серпанкового одягу!Адреса музею: Київ, вул. Лаврська, 19.

Що таке серпанкове полотно?

«Дослідники виводять техніку серпанкового полотна з X ст. нашої ери, – розповідають у Музеї Гончара. – Розріджена, легка і напівпрозора лляна тканина була мрією для дівчат. В неї одягалися заможні панянки. А наречені убиралися у серпанкові елементи ноші, коли йшли до шлюбу. Зазвичай, серпанок використовували, як намітку для завивання голови. Практика вживання повного серпанкового строю зафіксована з усієї України лише у Дубровицькому районі Рівненської області».

Нині оригінальне вбрання зі серпанку зберігається у Сарненському історико-етнографічному музеї, у Музеї Івана Гончара, Національному музеї українського народного та декоративного мистецтва та в кількох інших українських музеях.

(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Хотите купить электрошокер для своей защиты? Тогда вам остается только на разные виды электрошокеров и заказать доставку!