Прикраси - це солодка спокуса
Шукаєте українського виробника трикотажу чи, наприклад, паперу? Зазирніть у : там ви знайдете потрібну інформацію!
***
Каже Олена Мисник, засновниця проекту «Медова Шафа»
Вишукані прикраси «Медової Шафи» знайомі багатьом поціновувачам хендмейду: ці сережки, шпильки та кольє закохують у себе з першого погляду. Авторка цих творінь – майстриня Олена Мисик – розповідає читачам нашого сайту про те, звідки у її творчості так багато квітів.
- Олено, розкажіть, з чого почалася ваша «медова» творчість?
- Спочатку це були спроби порадувати друзів милими, зробленими власноруч подарунками. А потім подумала, чому б не дарувати радість й іншим людям Так все і почалось. За деякий час з хобі це перетворилось на моє основне заняття, з’явилася майстерня у центрі Києва та багато вдячних клієнтів!
- Ви в когось вчилися чи повністю довірилися власній інтуїції та фантазії?
- Я з тих людей, що люблять вчитися на власному досвіді. Для того, щоб створити щось своє, нове, буду вперто пробувати, поки не досягну потрібного результату.
- Чому для свого проекту ви обрали саме таку назву – «Медова Шафа»?
- Для більшості жінок прикраси – то солодка спокуса, як мед. Хто ж з нас не мріє мати цілу шафу чудових аксесуарів?..
- Ваші прикраси – дуже ніжні та гармонійні. Зізнавайтеся, чи є у вас художня освіта
- Дуже близько. Я – архітектор за освітою. Роки навчання з композиції, малюнку, проектування та скульптури не минули дарма
Гарну річ можна зробити і з недорогих матеріалів
- З яких матеріалів ви робите ці чарівні речі?
- В основі більшості робіт – полімерна глина. Для створення речей в хід йде все: натуральні перли та корали, напівкоштовне каміння, срібло, мідь, фарби…
- Чи важко працювати з цими матеріалами?
- Коли результат приносить задоволення, немає значення, наскільки складний процес
- Як вважаєте – біжутерія може конкурувати з дорогими ювелірними прикрасами?
- Я не розділяю поняття «біжутерія» та «ювелірні вироби». Це все – прикраси, які мають підкреслювати та розкривати жіночу вроду. Тут немає залежності від ціни та використаних матеріалів. Головним залишається результат. Гарну річ можна створити з недорогих матеріалів, так само як і зробити предмет, позбавлений смаку, з золота.
- Ви часто прикрашаєте себе декоративними сережками та кольє? Вбираєте лише свої прикраси чи «дозволяєте» собі й вироби інших майстрів?
- Обожнюю це робити!!! Маю велику колекцію найрізноманітніших прикрас з усього світу, полюбляю роботи українських майстрів… Також часто «вигулюю» свої роботи
- До речі, ваші прикраси – це дороге задоволення?
- Намагаюся робити так, щоб усі, кому вони до душі, могли дозволити собі їх придбати.
«Це будуть перчики-чілі»!
- Мабуть, кожна майстриня, яка виготовляє прикраси, вважає за необхідне зробити хоча би пару сережок у вигляді цукерок чи фруктів. У вас є такі «солодкі» вироби?
- Навіть не пробувала робити такі прикраси… Якщо ж колись потягне в «продуктову» тему, то це будуть перчики-чілі!
- Тож ваша улюблена тема – рослинна. Чому?
- Люблю природу. У місті мені не вистачає зелені, щебету пташок і свіжого повітря. А мої роботи, на які мене надихнула природа, допомагають. Гадаю, їх так люблять саме за те, що вони не лише прикрашають, а й піднімають настрій.
- Ви коли-небудь працювали у флористиці? Чи відкрили для себе цю галузь лише тоді, коли почали виготовляти біжутерію?
- З квітами раніше ніколи не працювала, але ніколи не забуду бабусині квіткові клумби з величезними трояндовими кущами всіх можливих кольорів!
- Які квіти – ваші найулюбленіші? Чи робили ви прикраси у вигляді цих квітів?
- Обожнюю польові квіти, вони в мене асоціюються зі свободою. Саме тому для своїх робіт я вибрала маки, волошки, соняхи та ромашки…. Ці квіти у більшості з нас будять приємні спогади про літнє сонечко та прогулянку на природі.
- Вам подобаються усі ваші роботи? Скажу чесно: мені подобаються усі, тож я не можу уявити чиєсь незадоволене обличчя поряд з ними
- Те, що мені не подобається, я нікому не показую! Я дуже вимоглива до себе, і можу продати тільки ті роботи, які люблю: мені хочеться, щоб мої клієнти отримали найкраще.
Чоловіки купують запонки частіше
- Квіткова біжутерія, звісно, спроможна оживити будь-який образ і перетворити будні на свята. А от чи могла би вона вдало доповнити образ нареченої?
- Зазвичай, до весілля дівчата намагаються підібрати все найкраще. У мене є колекція прикрас із перлами, які ідеально пасують до чистого образу нареченої. Але, як не дивно, особливо влітку дівчата вибирають квіткові прикраси для свого весілля.
- Розкажіть, які прикраси були на вас у день вашого Весілля
- Ну звичайно ж, свого виробництва У мене був дуже лаконічний образ і тільки у волоссі – кілька маків та волошечка.
- Дуже цікава ідея – робити ручні запонки. Чому ви вирішили прикрашати запонки янголятами та прапорцями різних держав?
- Часто сюжет підказують постійні клієнти. Запонки з янголятами я робила для дівчинки, яка дуже кохає свого чоловіка. Вона шукала ще один спосіб сказати йому про це.
- Відкрийте таємницю: запонки користуються більшим попитом серед чоловіків чи серед жінок?
- Незважаючи на великий вибір жіночих запонок, більшою популярністю користуються саме чоловічі.
- Знаю, що ви працюєте з закордонними любителями рукоділля: ваші прикраси можна купити на etsy.com Чи велика різниця існує між нашими та іноземними покупцями? Іноземцям подобаються прикраси з етнічною ноткою?
- На жаль, іноземці не розуміють те, що зачіпає українця. Але це і правильно, бо це – лише наше. Одного разу ми з помічницею сперечалися, наскільки цікава іноземцям наша етніка, чи зрозуміють вони її значення, чи виберуть тільки за кольори та форму. Наступного ж дня у мене придбали калинові сережки до Японії. Здавалося б, чим японку могла зацікавити калина, окрім яскравого кольору?.. Але ні, покупцем виявилася українка, що сумує за батьківщиною. Зараз я взагалі прибрала всі роботи з етно-відтінком з того магазину, лишила тільки колекції з квітами, перлами та колекцію «Лісова мавка».
- Яке майбутнє чекає на «Медову шафу»?
- У майбутньому «Медова шафа» має стати відомим брендом авторських прикрас, добре знаним як в Україні, так і за кордоном.
(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
Метки: поробки