П`ять поверхів хендмейду
У Києві відкрили Центр української культури та мистецтва
Сьогодні на Контрактовій площі співали музики та плескали у долоні зачаровані перехожі. Біля самісінького виходу з метро відкрився Центр української культури та мистецтва. Новостворений центр вражає масштабністю: п’ять поверхів рукодільних виставок – мрія будь-якого поціновувача ручної роботи! Тут можна подивитися на виставку унікальних робіт Лариси Шустерман, вишитих об’ємною гладдю, чарівних гобеленів Ярослави Ткачук, барвистих панно, зшитих майстринями печворку, чорно-білих картин, вишитих у вигляді декоративної доріжки, а також старовинних наперстків та ґудзиків з приватних колекцій. Столичним рукодільницям подарувала це щастя Світлана Долеско – відома майстриня та меценатка.
Починалося все зі звичайних рукодільних посиденьок. Подруги «за голкою» частенько приходили до Світлани Долеско додому і обговорювали нюанси того чи іншого типу шитва. Коли «засідання» цього «клубу за інтересами» почали затягуватися до нічної години, чоловік пані Світлани – бізнесмен Анатолій Долеско – вирішив допомогти дружині з приміщенням для таких зборів. Орендувати майстерні та студії виявилося складно, тож родина вирішила інвестувати у побудову цілого будинку.
Зведення приміщення тривало не один рік і потребувало немалих інвестицій: у нього вклали 25 мільйонів гривень. І ось, нарешті, рукодільницям столиці є де зустрітися. Окрім натхнення неймовірними роботами, звідси можна винести й спеціальні знання: у Центрі починають діяти «курси жіночих рукоділь». Навчитися шиттю, ткацтву, вишивці, бісероплетінню, петриківському розпису та клаптиковому шиттю (печворку) зможуть і дорослі, і діти. Маленькі учні центру за навчання не платитимуть, натомість дорослим доведеться викласти копієчку: один двогодинний майстер-клас обійдеться у 50-120 грн. При цьому, слухачів забезпечать усіма необхідними матеріалами для уроку.
Однак є й варіанти безплатних рукодільних посиденьок. «Якщо ви приходите навчитися – ви платите. А якщо хочете поділитися своїми знаннями, передати традиції, зберегти їх для прийдешніх поколінь – клуб буде безплатний для вас», – каже Світлана Долеско. Рукодільна школа відкриється 15 вересня. Завершиться навчальний рік 1 липня.
Світлана Долеско каже, що на створення Центру вона наважилася через прагнення зберегти традиції. «Мабуть, у багатьох українців є вишиванки, вишиті їхніми бабусями. Але чи будуть у наших онуків такі рукотворні речі, якими вони могли би пишатися і казати, що це зробили їхні бабусі?.. Ми мусимо почати творити традиції своїх сімей саме зараз – інакше буде пізно, – каже пані Світлана. – Сімдесят років радянської влади знищували наші традиції. У результаті, залишилося дуже мало майстрів, які могли би зацікавити прадавнім рукоділлям молоде покоління. Діти виросли у геть іншому середовищі, тому між ними й їхніми дідами існує справжня прірва. Цю проблему треба вирішувати».
Пані Світлана запрошує майстрів долучитися до пропагування рукодільних традицій. Про те, що потрібно, аби влаштувати виставку у Центрі української культури та мистецтв, вона розповідає нашим читачам:
Відвідати Центр української культури та мистецтва можна за адресою: Київ, вул. Хорива, 19. У будні дні він працює з 11:00 до 19:00, а у суботу - з 11:00 до 18:00 (неділя - вихідний). Телефон: (044) 251-28-73
Незабаром на сайті Made In Ukraine – фоторепортажі з діючих виставок Центру! Не пропустіть, буде дуже цікаво
(с) made-in-ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
Цікавитеся тендерними закупівлями? Для вас створена система моніторингу тендерів:завжди під рукою!
Метки: бісероплетіння, вишивка, живопис, ткацтво, шиття