Писанки та крашанки
На вихідних у столичній студії творчості зібралося багато малят. Під одним дахом юних митців зібрали активісти проекту «Зозулиця», про який ми писали нещодавно. Проте цього разу у центрі уваги були не глиняні свищики, а великодні писанки – дітей вчили мистецтву писанкарства.
Проект «Зозулиця» пов`язаний зі світом спорту, тож і майстер-клас із писанкарства виявився дещо незвичайний. Діткам запропонували прикрасити писанки прадавніми трипільськими символами, які, водночас, можуть бути актуальними й для чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012».
Ось таку об’єднавчу символіку відшукали організатори:
1 – єднання світу
2 – символ влади
3 – зв`язок між поколіннями
4 – матерія життя
5 – самовираження для кожного
6 – діти сонця
7 – оберіг
Проте, здається, діткам недостатньо добре пояснили значення символів: знаки вони розтлумачили на свій розсуд. Відтак, майже усі малюки, розповідаючи про свою першу писанку, казали: «На ній зображений смайлик» (це про символ №6), а самовираження (знак №5) у них перетворилося на велику і нескромну букву «Я».
Маленький Пилип обійшовся без «смайликів», проте зобразив на писанці… китайські ієрогліфи. «Так треба, – пояснив хлопчик. – Я зараз захоплююся всім китайським, тому і писанка в мене – китайська».
На думку організаторів, майстер-клас видався на славу. Адже головне – це те, що діти навчилися технології писанкового розпису та зрозуміли принцип пошарового нанесення фарби на яйце.
***
Спонсор запису:
Если ваши дети не хотят заниматься рукоделием - отведите их на спортивное занятие. А еще лучше - купите на детский батут и устройте спортзал у себя дома!