Розмова про культурні ініціативи на Сході
Спільна мова: культурні ініціативи як медіатори довіри – так називається зустріч, що розпочнеться 6 лютого, у п’ятницю, о 19:00. Відкрита розмова на тему ролі культури у налагодженні порозуміння українців відбудеться у Києві.
«Ми небагато знаємо і чуємо про тих, хто місяцями перебуває на кордоні зони воєнного конфлікту, хто змушений залишити домівку й опинитися в не завжди привітному середовищі та про буденне життя тих, хто вже не потребує термінового збору коштів на лікування, але яким бракує відчуття потрібності, – кажуть організатори зустрічі. – Щоб усі ці люди не залишалися сліпою плямою в очах суспільства, культурні спільноти й ініціативи працюють над включенням різноманітних меншин до життя країни та налагодженням діалогу множинностей».
Ось які цікаві і корисні культурні ініціативи діяли і діють у східних областях України:
1. ІЗОЛЯЦІЯ восени провела інтерактивний проект «Жива бібліотека Донбасу», розвиває дослідницький проект «Донбаські студії».
2. Ініціатива «Театр для діалогу» в інтерактивний спосіб пропонує вчитися публічно та конструктивно обговорювати нагальні суспільні проблеми, серед яких є питання вимушених переселенців і марґіналізованих ідентичностей.
3. Кременчуцька ініціатива «Культурний діалог» і літературне угрупування «СТАН», що донедавна діяло в Луганську, об’єдналися в проекті «Інкубатор довіри» – комунікаційному майданчику для формування довіри між етнічними та соціальними групами Кременчука.
4. Ініціатива «АРТ Мобілізація» у грудні побувала у Слов’янську, щоби мистецькими засобами надихнути його мешканок і мешканців змінювати своє місто.
5. Представниці міжнародного фестивалю CANactions створили «мапу ідентичності Слов’янська».
На спільній зустрічі 6 лютого представниці і представники цих ініціатив та інституцій на основі свого досвіду обговорять перспективні напрямки подібних культурних проектів і їхню роль у реінтеграції самої культури в соціальне життя країни. А також подумають, як поточна ситуація впливає на сприйняття/прийняття іншості.
У відкритій розмові братимуть участь: Діана Карпенко (АРТ Мобілізація), Анна Мєдвєдєва (ІЗОЛЯЦІЯ), Ярослав Мінкін (літературне угрупування «СТАН», партнер ГО «Культурний діалог»), Анастасія Пономарьова (CANactions), Оксана Потапова (Театр для діалогу).
Модератором заходу буде Вікторія Наріжна (співзасновниця галереї-книгарні «Чорна ящірка» у Дніпропетровську).
Місце проведення зустрічі: Київ, Closer, вул. Нижньоюрківська, 31, 2-й поверх.
(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.
***
Подяка:
На сайтіви можете замовити конверти різних форматів, виготовлені з дизайнерського картону!