Рукавички дитячі Їжачки

Вівторок, 19 Листопада, 2013

Майстер-клас: в’язані спицями рукавиці

Дитячі рукавиці

В’язані рукавички – обов’язків атрибут дитячого гардеробу. Вони досить теплі, тож маленькі рученята не змерзнуть взимку! Якщо ж ви боїтеся, що у вітряну погоду рукавиці будуть продуватися вітром, варто сплести їх на розмір більшими та вшити всередину ціпку підкладку (наприклад, флісову). Сьогодні ми пропонуємо вам виготовити не звичайні рукавички, а справжніх звірят! Їжачки неодмінно сподобаються малюку та будуть тішити його під час прогулянок на вулиці.

Матеріали та інструменти для рукавиць

Нам знадобляться: 100% вовна (в нашому випадку – турецька пряжа YarnArtMagic №122), 5 спиць №2, гачок №2,5, ножиці, голка, шматочок мідного дроту або додаткова спиця, коричневі нитки №10.

Пряжа YarnArt Magic

Рукавички дитячі, розмір 1 рік: виготовлення

1. Плести ми будемо дитячі рукавички на однорічну дитину. Загалом, голки їжачка виготовляються однаково для всіх розмірів, змінюється лише кількість петель (= ширина і довжина виробу). Якщо ви хочете зв’язати спицями такі рукавиці, то краще подивіться в Інтернеті, скільки петель треба набирати для розміру, який відповідає віку вашої дитини. На рукавиці розміру 1 рік набираємо на дві спиці 32 петлі включно з першою подвійною.

Набираємо петлі

2. Рівномірно розподіляємо петлі на 4 спиці. На кожній спиці виходить по 9 петель. Складаємо спиці квадратом.

4 спиці

3. Поєднуємо набрані петлі в коло, в’яжучи резинку 1 на 1 (1 петля лицьова, 1 виворотна, далі так само до кінця кола).

Резинка 1 на 1

4. Плетемо резинку далі по колу, поки її висота не досягне 5 см.

Резинка рукавиць

5. Переходимо до формування «колючок» їжачка. Їх ми будемо розміщувати лише з зовнішньої сторони рукавиці, тож для цього ми виділимо половину петель (2 спиці по 9 петель). Спочатку лицьовими петлями плетемо перші 3 петлі.

Плетемо їжачка

6. В наступну петлю встромляємо гачок і набираємо ним 6 повітряних петель.

Повітряні петлі

7. Ту петлю, яка тримається на гачку, саджаємо на спицю з трьома петлями, гачок виймаємо. 6 повітряних петель закручуються «колючкою». Головне – розташувати їх з лицьового боку рукавиці.

Колючка їжачка

8. Далі плетемо за тією самою схемою: 3 лицьові петлі – 6 повітряних петель гачком – 3 лицьові петлі тощо. Таке плетіння ведемо на двох спицях (18 петель). Причому, до і після «колючки» треба дуже міцно затягувати петлі – тоді «колючки» вийдуть гостріші.

Колючки

9. Той бік рукавиці, який буде на долоні, плетемо лише лицьовими петлями (теж 18 петель).

Лицьова гладь

10. Другий ряд «колючок» їжачка розташовуємо у шаховому порядку. Спочатку плетемо лицьовою лише 1 петлю, потім – 6 повітряних петель гачком, 3 лицьових, 6 повітряних тощо до кінця другої спиці.

Плетемо колючки

11. Якщо від резинки з внутрішньої частини рукавиці вже вийшло 2,5-3 см лицьової гладі, настав час зробити пальчик. Для цього на початку двох спиць, розташованих з внутрішнього боку виробу, знімаємо 5 петель на додаткову спицю. Або просто на шматочок звичайного дроту. Закручуємо його, щоб зафіксувати петлі.

Знімаємо петлі

12. Далі плетемо за звичною схемою. Дійшовши до місця, де ми знімали 5 петель, робимо 5 накидів на спицю. В наступному ряді плетемо з цих накидів 5 лицьових петель.

Місце пальчика

13. Продовжуємо плести, формуючи спинку їжачка.

Спинка їжачка

14. Рукавички дитячі з внутрішнього боку й надалі виходять з лицьової гладі.

Внутрішній бік рукавиці

15. На цьому етапі треба прикласти заготовку рукавички до руки вашого малюка. Якщо плетиво вже накриває мізинець – значить, пора звужувати верхівку рукавички. Робимо це так: перші дві петлі спинки їжачка плетемо разом, встромивши спицю всередину петель. На спиці лишається 1 петля замість 2.

Зменшуємо петлі

16. Далі плетемо лицьовими петлями впродовж обох спиць. Дві останні петлі другої спиці плетемо разом звичайною лицьовою петлею.

Петель стає менше

17. З внутрішньої сторони рукавиці плетемо так само: перші дві петлі першої спиці – разом, встромивши спицю всередину, останні дві другої спиці – разом лицьовою. Продовжуємо так зменшувати кількість петель, поки їх не залишиться по одній на кожній спиці.

Формується голова їжака

18. Протягуємо робочу нитку через ці 4 петлі, затягуємо та закріплюємо її. Ось і намалювалася голова їжачка!

Верх рукавички готовий

19. Плетемо пальчик рукавиці. Спущені 5 петель чіпляємо на спицю. Ті 5 петель, які були набрані над дротом. Також чіпляємо, але на іншу спицю. Між ними з двох боків чіпляємо ще дві спиці (по 1 петлі з плетеного полотна). Рівномірно розподіляємо по спицях кількість петель (по 3 петлі на спицю).

Петлі для пальчика

20. Плетемо пальчик по колу лицьовими петлями. Робимо його такого розміру, щоб вмістився великий палець дитини. Зменшуємо кількість петель, як на верхівці рукавиці, і закріплюємо нитку. Так само плетемо і другу рукавичку.

Пальчик рукавиці

21. Коричневими нитками вишиваємо маленькі очі та носик їжачка. Повторюємо те саме на другій рукавиці.

Мордочка їжачка

Дитячі рукавиці Їжачки готові! Залишилося пришити до них стандартну резинку, щоб звірята не розбіглися на прогулянці!

Рукавиці їжачки

П.С. Також не забудьте сплести дитячу зимову шапку для свого малюка!

(с) From-Ukraine Використовуючи матеріали, зазначайте джерело.

***

Подяка:

Зігрітися взимку вам допоможуть кондиціонери від у Львові. Якісні та надійні кондиціонери - до ваших послуг!

Метки: