Ришельє в картинах є
Сьогодні у Києві відбулося відкриття виставки майстрині на всі руки Юлії Лазаревської
На другому поверсі Музею українського народного декоративного мистецтва, поруч із залом Катерини Білокур, розташувалися роботи столичної мисткині. Юлія Лазаревська – кінорежисер, фотограф, скульптор-кераміст, а також дуже талановитий художник-новатор. У її роботах можуть поєднуватися різні види мистецтва, але витвори від цього лише виграють.
Взяти хоча би серію картин «Ришельє», створених авторкою впродовж 2006-2008-го років. Образи, написані олійними фарбами на картоні, Юлія Лазаревська доповнила чорно-білими фотографіями та мереживом. «Старі й добрі» клаптики ришельє стали у нагоді і додали роботам більшої «домашньості».
За такі сміливі експерименти художницю називають непередбачуваною та навіть скандальною. «Колись давно поет Давид Бурлюк сказав, що в мистецтві немає прогресу – є лише спіраль. Те саме я можу сказати про себе. Я не можу вважати, що зростала чи відходила вбік від мистецтва – я постійно перебуваю у спіралі творчого життя», – пояснює майстриня.
На відкритті нинішньої виставки, як годиться, брали слово мистецтвознавці. «Старожили», звісно, не оминули нагоди «вколоти» любительку експериментувати за нелюбов до правил живопису – мовляв, на картинах авторки помітні деякі помилки. «Те, що я не «дресирований» художник – найбільший комплімент для мене, – не розгубилася пані Лазаревська. – Щоразу винаходити щось нове для себе, залежати від власних ідей та матеріалу, з яким доводиться працювати – це справжня насолода. Якщо би мене з п’яти років вчили малювати, зараз я би не була такою вільною у своєму виборі».
На виставці можна побачити не лише картини Юлії Лазаревської, а й її скульптурні витвори: жіночи образи із циклу «В стилі модерн» (2000 рік), »Візантійські танцівнці» (2008 рік) та яйцеподібні роботи з шамота й металу з серії «Ab ovo» (1999 рік).
Перша персональна виставка Юлії Лазаревської відбулася 1991-го року: відтоді художниця загорілася ідеєю провести виставку у стінах свого улюбленого закладу – Музею українського народного декоративного мистецтва. «Сьогодні збулася моя «кришталева» мрія – вивісити свої роботи поряд із картинами таких майстрів, як Катерина Білокур, – сказала художниця. – І якщо хоча би одна з вісімдесяти робіт, презентованих на цій виставці, вам сподобається, я вважатиму це особистим успіхом».
Побачити роботи Юлії Лазаревської можна у Музеї українського народного декоративного мистецтва до 10 квітня цього року. Адреса музею: м. Київ, вул. Лаврська, 5, корпус 29.
***
Спонсор запису:
Планируя отпуск в Европе, не забудьте забронировать наперед! А если это будут еще и недорогие авиабилеты, отдых точно будет удачным!
Метки: живопис, рідкісні техніки, скульптура