Шопінг за кордоном, але… у Києві

Субота, 3 Грудня, 2011

У столиці відбувся Благодійний Різдвяний ярмарок

Зомиві сувеніри

На Нивках сьогодні було людно: тисячі людей їхали у виставковий центр «КиївЕкспоПлаза», аби потрапити на Різдвяний ярмарок від Міжнародного жіночого клубу. Аби потрапити всередину «Holyday Bazaar», треба було вистояти більш ніж 20-метрову чергу на вулиці. Проте така «жертва» повністю себе виправдала: на ярмарку можна було побачити сувеніри та традиційні товари з багатьох країн світу, а також скуштувати народні страви. Кошти, виручені з продажу товарів на ярмарку, організатори обіцяють витратити на благодійність.

Найбільш широко була представлена на ярмарку, звісно ж, Україна. Тут можна було побачити майстрів лялькарства, вишивки, шиття та гончарної справи. Увагу усіх гостей свята звертала на себе велетенська лялька-мотанка, яка нині мандрує усіма великими хендмейд-ярмарками. До того ж, окремий стенд був в організації «Жінка ІІІ тисячоліття», де можна було придбати ручні роботи вишивальниць та гачкувальниць із різних областей України. Продавчинею на цьому стенда була… Власта Шовковська – колишня телеведуча та екс-дружина футболіста Олександра Шовковського. Пані Власта розповіла нам, що вишиті доріжки та серветки передали на ярмарок жіночки із Закарпаття.

Власта Шовковська з вишивкою

Серед відомих українців на Благодійному ярмарку ми також побачили письменника Андрія Куркова та телеведучу Дашу Малахову із сім’єю: чоловіком, сином, та батьком – театральним режисером Віталієм Малаховим. Родині Малахових припало до душі мистецтво індіанців уічоль, тож від стенду Мексики вони пішли із покупкою – вішалкою для верхнього одягу, оздобленою бісерними символами уічоль.

Мистецтво Мексики

Поляки привезли до України продукцію масового виробництва: блокноти, календарі, ручки… Цікаво, що стенд Польщі був прикрашений символікою до Євро-2012 – гостям заходу пропонували купити сувеніри з логотипом футбольного чемпіонату. За щоденник із обкладинкою «під Євро» просили 50 грн, а от за пару ляльок-символів чемпіонату (яким дали імена Славек та Славко) – 100 грн.

Славек та Славко

Швеція, чий прапор дещо нагадує наш ;), презентувала відвідувачам багато затишних рукодільних поробок. Тут можна було знайти маленькі плетені берлінго, підсвічники, ялинкові прикраси… Проте найцікавішим експонатом шведського стенду, на наш погляд, стали плетені з соломи баранці (ну геть як українські солом’яні коники!).

Соломоплетіння Швеції

Окрім України, традиційні вишиванки на ярмарку показали наші сусіди – Молдова та Румунія. До того ж, у румунів можна було придбати їхні традиційні головні убори, сплетені з соломи та прикрашені декоративною стрічкою з тканини. Такий капелюх міг стати вашим лише за 100 грн:

Румунський традиційний капелюх

Чехи привезли Бехеровку :)А окрім неї – набори недорогої біжутерії по 50 – 100 грн.

Біжутерія з Чехії

Стенд Німеччини був найбільш святковий. Тут продавали багато декоративних прикрас до Різдва: підсвічники, свічки, вінки на двері… Зверніть увагу на цих Санта Клаусів: тіло ляльки зробили з товстої гілки, а обличчя намалювала прямо на зрізі дерева.

Новорічний декор

Австрійські рукодільниці наплели купу дитячих пінеток – на стенді Австрії їх можна було купити по 50 грн за пару. Австрійські пінетки якісь занадто прямокутні та гострі :)

Пінетки для дітей

Аргентина привезла на ярмарок, звісно ж, танго. Але не наживо, а у надрукованому вигляді – на сумках. За еко-торбу з друкованим зображенням танцювальної пари просили 70 грн.

Аргентинське танго на сумці

Індіанці були всюди! Ну і, звісно ж, на стенді Перу :)Тут, серед різноманітних перуанських музичних інструментів, можна було знайти шкіряні гаманці з тисненням, обплетені нитками. Ось такий гаманець коштував 150 грн:

Індіанець Перу

На стенді Індонезії було безліч етнічних сувенірів, і усі вони – з дерева. Тут можна було купити дерев’яні браслети, брелоки, декоративні маси, тримачі для серветок, статуетки, косметички та сумки. Милий набір із 6 підставок під гаряче (дерево + ручний розпис) коштував лише 100 грн.

Сувенір з Індонезії

Найбільш пістрявим виявився куточок В’єтнаму. Окрім безлічі скарбничок та ялинкових прикрас, створених у техніці квілінг, а також керамічних виробів, ми знайшли тут цікаві тарелі. Їх зробили, намотавши на картонні смужки стрічки глянсового паперу, а потім закрутивши ці смужки у форму тарелів. Вироби вийшли важкенькі й недешеві: одна паперова таріль – 143 грн.

Посуд з паперу

За кількістю блиску жоден стенд не міг зрівнятися зі стендом Китаю. Тут можна було купити папірець з каліграфічним підписом, дрібненькі шкіряні гаманці по 25 грн, а також декоративні прикраси у китайському стилі. Наприклад, за одну таку гірлянду просили 50 грн.

Китайські прикраси

Саудівська Аравія привезла на Благодійний Різдвяний ярмарок текстильні вироби. Накидки на подушки продавали по 100 грн, а шалі з тканини – по 160 грн.

Текстиль із Саудівської Аравії

Палестинські рукодільниці багато вишивають хрестиком! Принаймні, на таку думку наштовхував стенд Палестини: тут можна було купити чарівні вишиті панно, гольниці та торбинки для телефонів. І все це – у межах 100 грн!

Палестинське рукоділля - вишивка хрестиком

Сувеніри приваблювали багатьох відвідувачів ярмарку, проте у виставковому центрі було й що поїсти :)Біля стенду Німеччини можна було почастуватися німецькими хот-догами, повз куточок Бельгії важко було пройти через стійкий запах солодощів, а от канадці пропонували відвідувачам скуштувати кленовий сироп та… молоко лося з алкоголем :)Не пропустіть наступний Благодійний Різдвяний ярмарок, який відбудеться рівно за рік! ;)

***

Подяка:

Хотите переехать за границу, но еще не знаете, в каком городе осесть? Предлагаем- вам там понравится!

Метки: , , , ,

Читайте також: